Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

892

Metabolizm wcale nie zwalnia po trzydziestce!

Metabolizm wcale nie zwalnia po trzydziestce!

Z badań opublikowanych przez magazyn "Science" wynika, że między 20. a 60. rokiem życia metabolizm jest na stałym poziomie. Nie można więc usprawiedliwiać nim swoich złych przyzwyczajeń.

p.....a
konto usunięte
z
mp.pl
dodany: 27.12.2023, 13:14:21
  • #
    nauka
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    jedzenie
  • #
    dieta
  • 262
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Tyje się od nadmiaru żarcia a dokładnie kalorii
konto usunięte
z totemat.pl
  • 0

Komentarze (262)

najlepsze

Qtasus2Wielgus
Qtasus2Wielgus
27.12.2023, 19:07:11 via Android
  • 420
No popatrz, a u mnie w pracy chłopy czy baby, już przed trzydziestką mają wielkie bebzony do kolan i "kiepski metabolizm" ¯_(ツ)_/¯
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bonwerkz
Bonwerkz
27.12.2023, 20:22:42 via Wykop
  • 381
@Qtasus2Wielgus: i tarczyca, nie zapominaj o tarczycy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chleb_z_baltony
chleb_z_baltony
chleb_z_baltony
27.12.2023, 22:31:28 via Wykop
  • 224
@Bonwerkz: haszimoto
  • Odpowiedz
emwuu
emwuu
27.12.2023, 19:12:43 via Wykop
  • 317
Metabolizm zwalnia w tym wieku raczej przez tryb życia - siedząca praca, brak ruchu po pracy, stres itp.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eich
eich
eich
27.12.2023, 22:59:04 via Wykop
  • 155
@emwuu: Albo ustatkowanie się z kobitą która lubi piec ciacha! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
komarrek
komarrek
komarrek
28.12.2023, 04:37:00 via Wykop
  • 64
@revente: Nie wierze w to. Kiedys potrafilem wpierdzielic caly bochenek chleba albo trzy tabliczki czekolady na raz. Nikt mi nie powie ze teraz jem wiecej. A waga idzie w górę. Żeby ja okielzna potrzeba ćwiczen i rozwagi z jedzeniem, kazdego dnia
  • Odpowiedz
Bukov
Bukov
27.12.2023, 21:38:45 via Wykop
  • 244
Metabolizm nie zwalnia to my zwalniamy.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
27.12.2023, 22:32:38 via Wykop
  • 39
@Bukov: ale tylko po pracy, bo w pracy łogień bo szef doceni. Prawda? Prawda?
  • Odpowiedz
BykNieDajeMleka
BykNieDajeMleka
28.12.2023, 21:43:50 via Wykop
  • 9
@Bukov: coś w tym jest, mam budowę ciała mezomorficzną i jak zasuwałem pod chmurką fizycznie to w rok bez żadnych ćwiczeń zrobiłem się byczek z niskim % tłuszczu. Pomimo góry pochłanianego jedzenia... no ale praca uległa zmianie laptoki, kąkutery i teraz jak nie przypilnuję ruchu albo żarcia to jeb jeb jeb okręt klasy sumo. Metabolizm moim zdaniem mam nawet spoko ale jak szczerze popatrzę na tryb życia to albo obcinka
  • Odpowiedz
GULO666
GULO666
27.12.2023, 22:27:18 via Wykop
  • 183
Czyli co, to że się spasłem jak świnia, i żre różne niezdrowe rzeczy, to moja wina ?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Herubin
Herubin
27.12.2023, 22:31:30 via Android
  • 119
@GULO666 To wina patriarchatu
  • Odpowiedz
Faraday
Faraday
27.12.2023, 23:45:57 via Wykop
  • 54
@GULO666: Jesteś piękny. Bądź sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Almagest
Almagest
27.12.2023, 22:16:42 via Wykop
  • 108
poszedłem na siłkę koło 30, mogę w--------ć chore ilości żarcia i mi jeszcze trochę mięśnie rosną. Polecam
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chleb_z_baltony
chleb_z_baltony
chleb_z_baltony
27.12.2023, 22:33:56 via Wykop
  • 81
@Almagest: zacząłem biegać kolo 35, mogę #!$%@?ć chore ilości żarcia i dodatkowo serducho w lepszej kondycji niz u niejednego 20 latka. Polecam
  • Odpowiedz
smutny_czlowiek
smutny_czlowiek
27.12.2023, 22:40:26 via iOS
  • 388
@Almagest poszedłem na silke po 35 roku życia. R--------m sobie łokieć i kolano. Nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz
WaveCreator
WaveCreator
27.12.2023, 23:57:11 via Wykop
  • 71
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Major_Kogz
Major_Kogz
Major_Kogz
28.12.2023, 07:56:05 via Android
  • 37
@WaveCreator otóż to. Ogólnie to testosteron spadł u mezczyzn przez styl naszej cywilizacji a nie przez to, że ktoś ma tyle i tyle lat. Zdrowy człowiek zachowuje sprawność do 60 conajmniej. Wystarczy popytać starszych ludzi jak to ich ojcowie do końca dni byli sprawni. Babcia mówiła, że dziadek Jak miał 60 to dalej kuśka była sprawna
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00
28.12.2023, 21:26:23 via Wykop
  • 10
@WaveCreator: Wiem, że to dowód anegdotyczny, ale mój stary w wieku 53 lat ma teścia na poziomie 700 ng/dl, no ale nie ma bębna jak typowy Janusz i uprawia sport. Jakby każdy prowadził się dobrze, to byśmy pozbyli się połowy chorób.
  • Odpowiedz
Squatlifter
Squatlifter
27.12.2023, 20:09:14 via Wykop
  • 50
Dokładnie tak. Zmieniają się nawyki i styl życia, a nie metabolizm zwalnia.
No chyba, że ktoś jest naprawdę chory na tarczycę i ma jej kliniczną niewydolność, to wtedy metabolizm może być spowolniony, ale tylko do czasu diagnozy i podawania niedrogiej lewotyroksyny.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpokojnyPan
SpokojnyPan
27.12.2023, 23:20:51 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Squatlifter
Squatlifter
27.12.2023, 23:35:12 via Wykop
  • 10
@SpokojnyPan: Też to znam po sobie, przerabiałem temat. Obecnie trzymam formę i regularnie treningi siłowe robię, a na co dzień staram się dużo pieszo chodzić, zamiast samochód brać. Albo zamiast jechać tramwajem, czy autobusem to wolę się przejść szybkim krokiem te kilka przystanków. Zima czy lato, nie ma znaczenia. Owszem zajmie to więcej czasu i trochę się człowiek zmęczy pozornie, ale opłaci się na dłuższą metę bo bezkarnie można jeść
  • Odpowiedz
macz
macz
28.12.2023, 04:32:45 via Wykop
  • 40
Mam bmi w normie (30+), ale ludzie z jakiegoś powodu uważają mnie za bardzo szczupłego. Jakiś czas temu w pracy znajoma z nadwagą widząc jak jem pizzę skomentowała „jakbym ja z moim metabolizmem tak jadła..” Bitch gdybym ja co dzień wpieprzał paczką i dwie mocha ze starbucksa po 400 kalorii to też bym nadwagę miał ლ(ಠ_ಠ ლ)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Major_Kogz
Major_Kogz
Major_Kogz
28.12.2023, 07:58:08 via Android
  • 17
@macz to, że artykuł jest prawda potwierdz stan dzisiejszych nastolatków którzy wyglądają jak świnki. Jeśli ktoś zjada syfiaste Jedzenie i oczekuje sylwetki to jest głupi. Dziadkowie mimo wieku nadal trzymają formę. Dlaczego? Bo nie jedzą tego gówna
  • Odpowiedz
macz
macz
28.12.2023, 09:53:14 via Wykop
  • 3
@p4wl: 30+ w sensie wieku, niefortunnie to ująłem
  • Odpowiedz
tombeczka
tombeczka
27.12.2023, 22:58:19 via Wykop
  • 36
Metabolizm być może nie zwalnia, i każdy debil powinie to dostrzec, bo ludzie naturalnie szczupli nie zaczynają tyć z wiekiem przy zbliżonej diecie. Ale po 50 rż zwalniają stawy, kręgosłup, gospodarka hormonalna, która przestawia funkcjonowanie. Zmiany negatywne zachodzą osobniczo, ale zachodzą. U wszystkich. Tempo zależne jest od genetyki i trybu życia. Jak ktoś pracuje z takimi osobami to doskonale to wie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sciesses
Sciesses
Sciesses
27.12.2023, 23:06:59 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

apo
apo
28.12.2023, 22:24:55 via Wykop
  • -1
@tombeczka: W liceum miałem gościa wyglądającego jak Finn Wolfhard (ten patyk ze Stranger Things z bujną fryzurą).
Tak samo wyglądał jego brat, ojciec i dziadek w jego wieku.
I każdy z nich 26+ zaczyna tyć na potęge oraz łysieć. Nie wynika to ze zmiany stylu życia czy jedzenia. Z gości z zarysowaną szczęką w podwójną brodę.
Miałem modelkę która nagle w roku przybrała 25kg. Była wysportowana i nagle dupnęły hormony.
  • Odpowiedz
statystyczny_yt
statystyczny_yt
27.12.2023, 22:14:42 via Wykop
  • 32
FAT Shaming to konieczność w naszym upadającym systemie opieki zdrowotnej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
3502
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3125
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2943
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2768
Adwokat od "trumny na kółkach" zatrzymany!
Adwokat od "trumny na kółkach" zatrzymany!
2523
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #zainteresowania
  • #biologia
  • #technologia
  • #liganauki
  • #historia
  • #kosmos
  • #fizyka
  • #medycyna
  • #swiatnauki
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #polska
  • #astronomia
  • #zdrowie
  • #swiat

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking