Wpis z mikrobloga

W 2021 roku kupowałem 51m2 mieszkanie na obrzeżach Warszawy za niecałe 400k (Dokładnie 392k, w cenę wliczone było też już miejsce postojowe oraz "pakamerka" w garażu podziemnym na różne graty. Wahałem się wtedy długo kupować czy nie, czasy Covidu, wszyscy wieszczyli rychły upadek bańki w nieruchomościach i dużo niższe ceny zaraz po końcu pandemii. Na tagu byłem delikatnie mówiąc j*bany od debili że chce kupować bo będzie dużo taniej.

Z racji tego że ostatnio na wykopie dużo artykułów o wysokich cenach, więc wszedłem sobie pooglądać oferty i delikatnie mnie zatkało xD Człowiek w totka nigdy nie wygrał, ale chyba ta decyzja z 2021 roku to jednak taka mała wygrana, przynajmniej ja tak uważam.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #gospodarka
Kadet20 - W 2021 roku kupowałem 51m2 mieszkanie na obrzeżach Warszawy za niecałe 400k...

źródło: asd123

Pobierz
  • 39
@Kadet20: no wielkie mi halo a ci co kupili jeszcze wcześniej kupili jeszcze taniej. Równie dobrze można napisać że jak ktoś kupił auto ze salonu w 2018 roku to wygrał życie bo wtedy za 50k mogłeś kupić jakiegoś opla astre, a teraz takie auto ze salonu kosztuje ponad 100k xD nie wiem czy słyszałeś ale od 2022 roku do połowy 2023 roku mieliśmy inflację grubo powyżej 10% a w niektóre miesiące
@Kadet20 pytanie co innego z forsa byś robil, jak nic to wiadomo że dobrze wyszlo, ale jak miałeś pomysł który by wyszedł na lepszy % to taki sobie bIznes. 50% w 3 lata to na wielu aktywach w tych latach można było zarobić
@Kadet20: Pod koniec 2020 kupiłem mieszkanie (66m powierzchni użytkowej) w Gliwicach jakieś 200-300 metrów od Politechniki Śląskiej. Bardzo fajna okolica. Zapłaciłem za nie 320k. Dzisiaj widzę, że sąsiad pode mną sprzedaje swoją ruderę ciutkę większą od mojego mieszkania i całą do remontu za 540k i wydaje się, że wezmą mu to z pocałowaniem ręki xD
@Kadet20: w 12.2020 kupowałem 71m2 z ogródkiem, 2 miejscami postojowymi na osiedlu, miejscem na klatce na ogromną szafę i rowery i z połowa poddasza za 6k za m2 w markach pod wawa 3km od M1. W tym momencie w mojej okolicy większe mieszkania ze środkowych segmentów ze stanu pierwotnego chodzą po 7.5k, a takie jak moje z wtórnego wg ogłoszeń chodzą po 10-12k za metr. Najlepsza decyzja ever. Koło kwietnia skończę