Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie ma innej możliwości na polskim rynku pracy niż przebranżowić się na IT. Miasto wojewódzkie, międzynarodowe #korpo, dział finansowy, długi staż, projekty, szkolenia, nadgodziny, dużo roboty, stres i.. nie zarobię więcej niż 10-12k brutto. Biorę udział w innych rekrutacjach i niestety ale widełki podobne i nie mogą zaoferować więcej. Inni korpo-koledzy mają podobny problem.
Tymczasem w IT według justjoinit/nofluffjobs zarobki to zaczynają się ALE >10k ostro w górę. Z czego pracodawcy prześcigają się w benefitach a na wykopie i innych forach idzie przecztać, że wcale się nie przemęczają. Niestety ale IT to ziemia obiecna, bo każdej innej branży jest januszex gdzie robisz dużo za mało i mają cie w dupie.

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #pracait #it #pracbaza #korposwiat #warszawa #wroclaw #katowice #poznan #krakow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie ma innej możliwości na polskim rynku prac...

źródło: 8e0bhw

Pobierz
  • 44
@mirko_anonim: #!$%@? sie na bootcamp Java Developera lub Reacta, jak ktoś jest ogarnięty to w 6 msc idzie pracę znaleźć w korporacji a bycie programistą jest bardzo prestiżowe i pewna posada
czyli na przykład gdzie pracują


@Bumelante: Z mojego otoczenia:
- radca prawny - kontrakt w firmie IT jako jakiś PO traktuje jako dodatek i zabawę, bo jako radca kosi dużo lepszy hajs
- korepetycje - stawki 150-200zł/h, do tego jakieś kursy/zajęcia grupowe (z odpowiednio wyższą stawką godzinową) i idzie spokojnie 30k netto miesięcznie na działalności wyciągnąć za tłuczenie w kółko tego samego maturzystom
międzynarodowe #korpo, dział finansowy, długi staż, projekty, szkolenia, nadgodziny, dużo roboty, stres i.. nie zarobię więcej niż 10-12k brutto. Biorę udział w innych rekrutacjach i niestety ale widełki podobne i nie mogą zaoferować więcej. Inni korpo-koledzy mają podobny problem.


@mirko_anonim: Sam pracowałem w korpo niezwiązanym z IT i wiem o czym mówisz, ja miałem jeszcze gorsze stawki.
Tym zj*bom nie przetłumaczysz - oczywiście, że nie przyznają ci racji, żeby przypadkiem
@mirko_anonim IT TO JEST ŻYCIE NA POZIOMIE. NORMALNIE ŻYĆ, NIE UMIERAĆ. ( ͜͡ʖ ͡€) Sam jestem w branży IT i jest elegancko. ( ͜͡ʖ ͡€) Pozdrawiam wszystkie kołchozy, trzymajcie się tam. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@papaj42 plus korepetycje sa bardzo niepewne.
Ludzie nie przychodzą, jaka choroba albo odwolują 3h przed.

Jak ktos sobie dorabia na korkach to spoko, ale jak ktos traktuje to jako biznes to slabo. Bo to wtedy firma, podatku zusy i minimum 100 zl za godzine trzeba brac i miec z 70-80h w ciagu miesiaca Ebh sensowniej zarobic

Ale przy obecnym AI czesc ludzi nie potrzebuje juz korepetycji a to tylko bedzie sie zmieniac
@mirko_anonim: zaraz piszę do szefa, żeby nadwyżkę z mojej wypłaty przekierował na dział IT xD

tak tak oczywiście każdy tu zna kogoś kto zarabia 15k i nie jest w IT tylko nie powie, że robi na 3 etaty i nie śpi po nocach ale 15k poza IT jest xD


Nie pracuję w IT, jestem młodym szczylem, w zasadzie rok temu zmieniłem pracę i trochę branżę. Byłem prawie całkowicie zielony (i dalej