Wpis z mikrobloga

Anegdota. W robocie pracowała z nami w zespole taka starsza (ok. 60 lat) "supervisor" jak to się ładnie nazywa w korpo teraz. Któregoś razu ktoś zagaduje, że bierze z żoną kredyt na mieszkanie.

A ona, że ohoho bardzo się dziwi, że ludzie teraz tak się zadłużają. Ona z mężem nigdy nie miała kredytu i swój obecny dom pobudowali za gotówkę, a i działkę też za gotówkę. No, ale do tego trzeba ciężkiej pracy, a młodzi teraz na gotowe i tak się zadłużają jak małpy jakieś.

No i wszyscy (znacznie młodzi od niej, po ok. 25-30 lat), że weź zarób teraz z 500 koła (tak wiem, śmieszna cena za mieszkanie obecnie, ale scena sprzed kilku ładnych lat xd) na mieszkanie w normalnym okresie. I pytamy skąd mieli tyle hajsu. A ona, że mąż dobrze zarabiał plus ... sprzedali mieszkanie, które mieli. A mieszkanie też za gotówkę kupili?

I ona, że nie, bo mąż z roboty dostał przydział. xDD

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #dom #heheszki #pracbaza #grazynacore
  • 95
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: a idz w #!$%@? dlatego #!$%@?ą mnie te starsze pokolenia. Na #!$%@? się znają, dostali wszystko za darmo, nie musieli się zadłużać. Dzisiaj udaje im się przetrwać właśnie dlatego, że np. nasi starzy dostali od swoich starych mieszkania. W mojej rodzinie nikt z pokolenia starych nie miał kredytu. Jakby oni dzisiaj mieli iść do średnio płatnej pracy i jeszcze spłacać kredyt to by pierwsi #!$%@? na mycie kajut do Norwegii.
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: dlatego starzy ludzie powinni mieć zakaz głosowania w wyborach. Oni są odklejeni, nie mają pojęcia jak wygląda życie w dzisiejszych czasach. Nie wiedzą co to cv, kredyty to dla nich zło i szatan a nie czasem jedyna możliwość kupna mieszkania
  • Odpowiedz
@zbyszko-z-bogdanca: Typowy PRL. To u mnie opowiadali, że jak któregoś roku, tak w latach 60-70, w mojej rodzinnej powiatowej mieścinie była powódź i zalało pola i domy. To przyjeżdżał z wojewódzkiego miasta jakichś urzędnik żeby oszacować szkody. I tak się złożyło, że na ten czas, tj. na te kilka dni jak szacował, to miał takie a'la biuro w moim rodzinnym domu. I dziadkowie zagadali, że gdzie będzie tułał się po hotelach,
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu to imo nie jest kwestia starszego pokelnia tylko braku swiadomosci. Moj kolega pare lat temu tez sie dziwil, ze nie odkladam hajsu jak on. Roznica miedzy nami taka, ze starzy mu kupili mieszkanie w kredyt ktory sam splacal no ale to byly okolice 2011-2012 jak mieszkania byly smiesznie tanie i kredyty to samo (rata w okolicach 500-700zl) i jeszcze wynajmowal dwa pokoje wiec spory koszt w tym czasie mu odchodzil a
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu ja kiedyś robiłem u prywaciarza który miał sporo mieszkań i ziemi wokół miasta kiedyś przyjechał jego stary trochę podpity i robił mu afery że źle prowadzi biznes i powiedział że kiedyś to wystarczyło wiedzieć z kim się wódki napić by dobrze zarobić ( ͡º ͜ʖ͡º) niektórzy z tamtych lat dalej żyją w przekonaniu że teraz to młodzież sobie nie radzi a zapominają jak sami albo dostawali
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@inflacja_biedaku: Zgadza się. Moi dziadkowie też dostali, rodzice nie dostali. Ale w tej historii opowiadałem o lampucerze z roboty. Jej mąż z 10 lat starszy od niej. Opowieść z około 2019-2020 r., miał wtedy (jej mąż) z 70 lat, zakładając że dostał z 40-45 lat wcześniej, to była końcówka lat 70.
  • Odpowiedz