Wpis z mikrobloga

Anegdota. W robocie pracowała z nami w zespole taka starsza (ok. 60 lat) "supervisor" jak to się ładnie nazywa w korpo teraz. Któregoś razu ktoś zagaduje, że bierze z żoną kredyt na mieszkanie.

A ona, że ohoho bardzo się dziwi, że ludzie teraz tak się zadłużają. Ona z mężem nigdy nie miała kredytu i swój obecny dom pobudowali za gotówkę, a i działkę też za gotówkę. No, ale do tego trzeba ciężkiej pracy, a młodzi teraz na gotowe i tak się zadłużają jak małpy jakieś.

No i wszyscy (znacznie młodzi od niej, po ok. 25-30 lat), że weź zarób teraz z 500 koła (tak wiem, śmieszna cena za mieszkanie obecnie, ale scena sprzed kilku ładnych lat xd) na mieszkanie w normalnym okresie. I pytamy skąd mieli tyle hajsu. A ona, że mąż dobrze zarabiał plus ... sprzedali mieszkanie, które mieli. A mieszkanie też za gotówkę kupili?

I ona, że nie, bo mąż z roboty dostał przydział. xDD

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #dom #heheszki #pracbaza #grazynacore
  • 95
@ShinpuTokubetsu: Stawiam milion, że baba pewnie jeszcze na chuju się zna ale udaje ważną. 60 lat to taki wiek że raczej człowiek bardziej do koła gospodyń wiejskich pasuje niż do nowoczesnego korpo. Nie szufladkuje bo są skrajne wyjątki gdzie takie starsze osoby jeszcze nowinki ogarniają ale to i tak z trudem i młody zrobi wszystki lepiej i sprawniej. Stare dziady są tylko od dawania kapitału i znajomości.
@Garnuch2137: @ShinpuTokubetsu No ale ogólnie wiecie. Baba miała swoje odpały, ale suma sumarum była w porządku. Jak miała imieniny czy na jakieś okazje w stylu przed świętami to przynosiła zawsze wuchtę słodkości i się #!$%@?ła, bo sporo osób nie chciała przed śniadaniem #!$%@?ć dwóch eklerów i kawałka wuzetki. xd
@Marek_Kodrat: u mnie 60m2 w wieku 23 lat w centrum miasta, z normalniej pracy (co prawda Tata za granicą ale dzisiaj nawet z pracy w Niemczech nie ma takiego przelicznika) i posiadając auto XD niech mi ktoś pokaże jak robi te sztuczkę dzisiaj
@ShinpuTokubetsu: wykopki i to wasze mityczne dostawanie za darmo mieszkań xD Przecież wasi rodzice nic nie dostali bo urodzili się po stanie wojennym. Roczniki pracujące w latach 70 to są waszymi dziadkami mitomani


@inflacja_biedaku: niby jak nie, skoro właśnie kupiłam mieszkanie od babki, która dostała je w 94 jak miała 23 lata z przydziału, a potem kupiła za gorsze po latach.
@calmbird: jakbyś miał materiały i ziemie za pół darmo to by do dzisiaj ludzie sami budowali sobie domy, gdzie taki genz znajdzie czas i pieniądze bez większego wsparcia od rodziny? stare pokolenia jechały na czyimś garbie przez co moje pokolenie teraz płaci