Wpis z mikrobloga

Jako wyborca partii z koalicji potrzebowałem:
- uregulowania rynku wynajmu
- wprowadzenia katastra
- uregulowania zawodu pośrednika i wprowadzenie jasnego prawa związanego z działaniem pośrednika w kontekście transakcji (np. zakaz brania pieniędzy za usługę od obu stron)
- obowiązek wynajmu/sprzeadazy mieszkań które stoją puste od np. roku - ukrócając w kolejny sposób spekulacje na rynku

Co dostaje:
- obietnice kolejnego programu który będzie napychał kasę developerom, pośrednikom i bankom a finalnie niszczył rynek nieruchomości zwiększając ceny w kosmos

Jak zwykle nie zgadzam się z tym co pisze @mickpl to tym razem sztama. Trzeba nagłaśniać. Trzeba działać.

#nieruchomosci #bankowosc #kredythipoteczny #kredyt2procent #gielda #ekonomia
  • 88
Jako wyborca partii z koalicji potrzebowałem:

- uregulowania rynku wynajmu

- wprowadzenia katastra

- uregulowania zawodu pośrednika i wprowadzenie jasnego prawa związanego z działaniem pośrednika w kontekście transakcji (np. zakaz brania pieniędzy za usługę od obu stron)

- obowiązek wynajmu/sprzeadazy mieszkań które stoją puste od np. roku - ukrócając w kolejny sposób spekulacje na rynku


@illmatic: Znakomite są te wasze pomysły na polepszenie sytuacji na rynku nieruchomości XD
@illmatic: jeszcze mnie zastanawia jak się mają ich progi dochodowe dostępu do tego programu, tj. 10 tys. brutto dla singla, gdzie nie dość, że nie łapiesz się na pomoc to jeszcze łapiesz się na drugi próg dochodowy i pod koniec roku z 32% podatkiem nie starczy Ci na ratę i jedzenie gruzu. Ale w tv można powiedzieć jakie to zawrotne kwoty netto wychodzą