Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
I jak w tym kraju nie mieć depresji? Magister inżynier 2 magisterki dyplom z wyróżnieniem. Zero wsparcia od rodziców ale ich nie winie (życie loteria). Ciężko pracowałeś całe życie żeby teraz wyciągnąć w mieście wojewódzkim max 7000zł na rękę. Nie chce pracować na b2b ani prowadzić firmy czy być programista 15k. Nie stać mnie praktycznie na nic jako singiel. Nowy samochód segment C? zapomnij minimum 120k papieru. Mieszkanie? 500k za kurnik a jak chcesz coś fajnego 3pokoje 60m nowy blok z wyposażeniem musisz dać 1mln zł. Zwłaszcza jak nie umiesz dużo rzeczy zrobić samemu bo #przegryw i musiałbyś zapłacić robotnikowi. Tymczasem oskarki z twojego liceum w wieku 18 lat dostali mieszkania od rodziców a ty od 10 lat mieszkałeś albo z rodzicami albo na wynajmie. Jak skończyłem studia to był rok 2020 zanim dostałem UOP w normalnej firmie na czas nieokreślony to wybił koniec 2023. Bo zmieniałem 3 razy firmę zanim znalazłem coś w miarę ok. Teraz mógłbym starać się o Tuskowe 0% ale za 200k to co ja kupie XD nic. Jest to typowy #gownowpis #zalesie bo zaraz ktoś napisze wstawaj wcześnie rano, zimny prysznic itp. itd. albo było iść na medycyne albo zostać programista xD. Ja się nie dziwie że dużo osób wyjeżdża z kraju bo tutaj nie ma przyszłości. Skoro osoba wykształcona i normalna nie umie sobie tutaj poradzić to znaczy że ten kraj nie jest dla młodych ludzi. Tylko dla starych dziadów co mają rente/emeryture z wojska 7k na rękę w wieku 50 paru lat albo dostali mieszkanie za darmo albo za grosze bo na taśmie w PRL skręcali słoiki. #nieruchomosci #gorzkiezale #zalesie #pracbaza #pracait #praca #smutnazaba



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
I jak w tym kraju nie mieć depresji? Magister...

źródło: G4WEBNdczPLpZ0hckiQPebMRJmyl26T4

Pobierz
  • 9
@mirko_anonim: Zrobiłeś 2 gównomagisterki, niewiadomo po psi #!$%@?, bo jakby pierwsza gownomagisterka była dobra to byś drugiej nie robił, nie chcesz być programista15k bo nie i #!$%@?, wiec tu i teraz natychmiast ktoś ma ci dac prace za 20k w twoim fachu bo mieszkania są drogie i #!$%@?. Gratuluję. Idź jeszcze powiedz, że oskarki dostają mieszkania od rodziców a ty nie. Jakby wykształceni ludzie nie dostawali mieszkań od swoich rodziców. Albo
@#!$%@?: Użyłem tego samego przykładu co OP. Nikt nie zasługuje ani na kredyt ani na mieszkanie. W życiu ci się nic nie należy. Możesz co najwyżej do czegoś dojść, albo dostać. Ale nic ci się z przydziału nie należy.
✨️ Autor wpisu (OP): @GOHAN Nie chce być #programista15 bo to nie dla mnie. Twoim zdaniem Każdy w Polsce niech zostanie #programista15k i problem z głowy? XD Dodatkowa magisterka była robiona bo na zleceniu mogłem więcej zarobić niż na UOP bo brutto=netto. Sam musiałem opłacać akademik żarcie itp. Nie tak jak niektórzy przelew od starych co miesiąc.
Po tym co zobaczyłem na studiach w Polsce mogę przyznać że 90% kierunków w
Anonim (nie OP): Jestem w takiej samem pozycji co ty, gdybym nie słuchał rodziców i rzucił gimnazjum to miałbym już dawno dom i normalne życie, pracując na stanowisku razem z ludźmi którzy skończyli studia i nie mają ani swojego mieszkania ani oszczędności.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
·