Wpis z mikrobloga

NR 86 #serialseries
LISTA SERIALI

1670

Twórcy: Kordian Kądziela
IMDb: 8.0/10
https://www.imdb.com/title/tt29420686/
https://upflix.pl/serial/zobacz/1670-2023
Gatunek: komedia

Polska wieś Adamczycha w niej dwie rodziny szlacheckie a na czele jednej stoi Jan Paweł a resztę wypełniają chłopi. Satyra na dawne wieki ale punktująca też nasze czasy. Bardzo polski humor.

Czy polecam? Tak, o dziwo wyszło to dobrze mimo, że to mockument w XV wieku przebijający trzecią ścianę, ale to działa. The Office w najbardziej słowiańskim wydaniu!
WLADCA_MALP - NR 86 #serialseries 
LISTA SERIALI

1670

Twórcy: Kordian Kądziela
IMDb...

źródło: 1670

Pobierz
  • 78
@WLADCA_MALP: zazdroszcze ludziom, ktorzy maja tak niskie wymagania i sa takimi bezbekami, ze ich smieszy takie gowno
@BungalowBill 30+ here, potrzebny jest jeszcze brak gustu i zamiłowanie do bezbectwa.
Imo humor wlasnie pod taka podstarzala zlewaczala grazyne 45+ co nie kuma czaczy. Obejrzalem 2 odcinki, ale srednio 1 moment, gdzie wypuscilem powietrze nosem to troche slabo jak na komedie.
@Exil12 akurat w the office wlasnie 1 sezon byl top. Pozniej po
@WLADCA_MALP: The Office to był teatr cringeu - 90% scen to było wywołanie u widzą poczucia żenady i bardzo szybko się to nudzi. Pozostałe 10% nie uratuje serialu, tym bardziej jak ma trwać kilka sezonów.

W 1670 silą się na faktyczne żarty więc jest to na pewno inny rodzaj komedii, szybciej porównałabym to do polskich kabaretów albo filmików na YouTube typu #!$%@?. Bardzo gryzie się humor niskiego poziomu z całkiem dobrą
@T0pi5: 1 sezon The Office? Jest tak słaby, że po pierwszym sezonie to była duża szansa, że nie będzie żadnego kolejnego, bo był tak słaby.

I może akurat dla Ciebie był top, ale jest tutaj w zdecydowanej mniejszości, bo wraz z 8 i 9, jest określany jako najgorszy. I w sumie mogłoby go nie być, a serial mógłby się zaczynać od 2.
@WLADCA_MALP: byłoby ok jakby to zrobiło hbo albo canal plus

a tak wyszedł serial "fajny"

Największa beka z festiwalu lizania się po fiutach, że to serial dla inteligencji i jak cię nie śmieszy, to znaczy że jesteś januszem prowncjonalnym wąsaczem
@T0pi5: 1 sezon jest najgorzej odbierany the Office i często właśnie ludzie po nim odpuszczali oglądanie dalej. Mnie bawi za to ból dupy wykopków, że serial dla normictwa (xD) że żarty na siłę (xD) i też takie mariki1234 jak ty (“kogo bawi to gowno”). Co ciekawe, często ludzie narzekający na humor to fani jakiegoś gowna pokroju patostreamow xD
I nawet nie to że mam coś szczególnie do ludzi których bawią patostreamy,
@a665321:
1. Tak patostreamy to moje guilty pleasure, co to zmienia?
2. Ale w kontekscie tego serialu to nawet nie jest guilty pleasure, bo patostreamy to wysokiej jakosci humor przy tym gownie. Nk co bylo zabawnego w 2 pierwszych odcinkach poza fragmentem na sejmiku xD typowy humor dla boomerow i normictwa jarajacego sie big bang theory itd Zresztą fakt, że na twitterze jarają się tym tylko stare grażyny i politycy PO
@T0pi5: standupy też mogą być spoko, na Twitterze nie wiem kto się tym jara ale na fb na grupach filmowych opinie bardzo dobre. Jedyne gdzie opinie złe to wykop i komentarze na dużych profilach na fb od januszy xD
Ale oczywiście to problem serialu, wcale nie twój ( ͡º ͜ʖ͡º)
@a665321: z w miare swiezych seriali to bialy lotos. Jesli chodzi o ostatnie seriale to ogolnie slabo jest dzieki takim tworom jak 1670. Ostatnio sobie odwiezylem hozy doktorzy, chociaz jakos super sie nie zestarzal. Tak to family guya odpalan randomowe odcinki w wolnej chwili.
Dalej nikt mi nie dal przykladu zabawnej sceny z pierwszych 2 odcinków 1670 poza tym co wymieniłem xD
a tak z ciekawości, bez uszczypliwości- co uważasz za dobry serial/film komediowy?


@a665321: Pytanie nie do mnie ale najlepsze, imho:
1. Arrested Development (Sezony 1-3)
2. Seinfeld (od 3/4 Sezonu jest super)