Wpis z mikrobloga

NR 86 #serialseries
LISTA SERIALI

1670

Twórcy: Kordian Kądziela
IMDb: 8.0/10
https://www.imdb.com/title/tt29420686/
https://upflix.pl/serial/zobacz/1670-2023
Gatunek: komedia

Polska wieś Adamczycha w niej dwie rodziny szlacheckie a na czele jednej stoi Jan Paweł a resztę wypełniają chłopi. Satyra na dawne wieki ale punktująca też nasze czasy. Bardzo polski humor.

Czy polecam? Tak, o dziwo wyszło to dobrze mimo, że to mockument w XV wieku przebijający trzecią ścianę, ale to działa. The Office w najbardziej słowiańskim wydaniu!
WLADCA_MALP - NR 86 #serialseries 
LISTA SERIALI

1670

Twórcy: Kordian Kądziela
IMDb...

źródło: 1670

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WLADCA_MALP: ""1670" jako serial komediowy bardzo dobry, całkiem fajne żarty, świetna realizacja (kostiumy, lokalizacje), dobra gra aktorska (choć tutaj jedno zastrzeżenie do Michała Sikorskiego w roli Ojca Jakuba, uważam że nazbyt przerysowana gra). Jeśli ktoś się nudzi (a nawet i nie tylko) naprawdę warto. Przy czym jako satyra serial wypada naprawdę blado. Jeśli miał być "głosem sumienia" teraźniejszej Polski w obrazie tej renesansowej, to wyszło to fatalnie. Pokazywanie utartych oraz
  • Odpowiedz
@WH40K: mam dokladnie takie same odczucia. Normiki smieja sie do rozpuku przy tym, no ja tam nie znalazlem dla siebje nic ciekawego oprocz realizacji. Humor na poziomie tych dowcipow kieszonkowych, ktore kupowalo sie w kioskach kiedys
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: Matko, dokładnie, The Office to jeden z najmniej śmiesznych seriali w moim mniemaniu. Ludzie go uwielbiają a ja oglądając go, czułam się jakbym się cofnęła do polskiej nocy kabaretowej w 2015.
  • Odpowiedz
@Mery_tiesto: To tak samo jak ma mam z Friends.
Obejrzałem kilka odcinków i nawet raz się nie zaśmiałem i męczyłem tylko.

The Office też ludzie zapominają, że się rozkręca i sezony 2-6 trzymają mega poziom.
A pierwszy sezon jest jednym z najgorszych.

I myślę, że po tym sukcesie, to niedługo zobaczymy 2 sezon, który będzie lepszy od 1, bo wszyscy się ogarną w tej formule.
  • Odpowiedz
@Mery_tiesto: no ja the office uwielbiam, ale 1 sezon jest średni, tak samo jak ostatnie, bez Michael Scott.

Tutaj też ten 1 sezon to imo taka rozgrzeweczka.
Wszyscy się tam uczą tego.
Topa ewidetnie się
  • Odpowiedz
@K-S-: tak, na początku oceniłem ten bezbek na 5/10 dla zachęty i ładnej ekranizacji, po obejrzeniu całości dałem te 6/10 bo jednak ostatnie odcinki trochę lepsze. Żarty przewidywalne.
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: na parks and recreation trafiłem szukając czegoś w stylu office. Powiem ci, że da się to oglądać, ale nie umywa się do the office. 1670 całkiem przyjemny i postawiłbym go pośrodku tych dwóch seriali.
  • Odpowiedz