Wpis z mikrobloga

NR 86 #serialseries
LISTA SERIALI

1670

Twórcy: Kordian Kądziela
IMDb: 8.0/10
https://www.imdb.com/title/tt29420686/
https://upflix.pl/serial/zobacz/1670-2023
Gatunek: komedia

Polska wieś Adamczycha w niej dwie rodziny szlacheckie a na czele jednej stoi Jan Paweł a resztę wypełniają chłopi. Satyra na dawne wieki ale punktująca też nasze czasy. Bardzo polski humor.

Czy polecam? Tak, o dziwo wyszło to dobrze mimo, że to mockument w XV wieku przebijający trzecią ścianę, ale to działa. The Office w najbardziej słowiańskim wydaniu!
WLADCA_MALP - NR 86 #serialseries 
LISTA SERIALI

1670

Twórcy: Kordian Kądziela
IMDb...

źródło: 1670

Pobierz
  • 78
@WLADCA_MALP: ""1670" jako serial komediowy bardzo dobry, całkiem fajne żarty, świetna realizacja (kostiumy, lokalizacje), dobra gra aktorska (choć tutaj jedno zastrzeżenie do Michała Sikorskiego w roli Ojca Jakuba, uważam że nazbyt przerysowana gra). Jeśli ktoś się nudzi (a nawet i nie tylko) naprawdę warto. Przy czym jako satyra serial wypada naprawdę blado. Jeśli miał być "głosem sumienia" teraźniejszej Polski w obrazie tej renesansowej, to wyszło to fatalnie. Pokazywanie utartych oraz częściowo
@Mery_tiesto: To tak samo jak ma mam z Friends.
Obejrzałem kilka odcinków i nawet raz się nie zaśmiałem i męczyłem tylko.

The Office też ludzie zapominają, że się rozkręca i sezony 2-6 trzymają mega poziom.
A pierwszy sezon jest jednym z najgorszych.

I myślę, że po tym sukcesie, to niedługo zobaczymy 2 sezon, który będzie lepszy od 1, bo wszyscy się ogarną w tej formule.
@Mery_tiesto: no ja the office uwielbiam, ale 1 sezon jest średni, tak samo jak ostatnie, bez Michael Scott.

Tutaj też ten 1 sezon to imo taka rozgrzeweczka.
Wszyscy się tam uczą tego.
Topa ewidetnie się rozkręca.

Jak będzie jak w the office to kolejne sezony to powinna być petarda.

Podobnie podobno jak polskie The Office, gdzie ludzie mówią, że 3 sezon jest mega dobry.

Imo ten format potrzebuje tego, żeby aktorzy
@kochamschabowe: na parks and recreation trafiłem szukając czegoś w stylu office. Powiem ci, że da się to oglądać, ale nie umywa się do the office. 1670 całkiem przyjemny i postawiłbym go pośrodku tych dwóch seriali.