Wpis z mikrobloga

W tym kraju najlepsza strategia to jest serio wziąć jak największy kredyt po same bile, a potem czekać aż pozostali zaczną ci dopłacać do raty.


@mickpl: Nawet bez dopłat to najlepsza strategia z uwagi na ciągły wzrost kwadratów.

Ale ogólnie to wiadome bylo, że coś takiego wejdzie. Natomiast mogą być drakońskie limity,przez co mało kto skorzysta.

Pis to nawet bekowiczom chciał wakajki dawać xD
@mickpl: Szczerze. Najlepsza strategia to jest chyba #!$%@?ć - serio.

Gdyby nie całą kultura woke nawet bym się nie zastanawiał.

Zobaczymy jeszcze kształt tych wakacji ale ja już po BK mam dość. Szykujemy sobie taką katastrofę w długim terminie - że sytuacja ekonomiczna Grecji będzie wyglądać jak całkiem dobry scenariusz. Ale jak to mówili w Dyźmie - tym to się już będzie martwić opozycja jak będzie rządzić i tak w kółko.
@NiszczycielKredyciarzy: w taki, że jedna z najbardziej opłacalnych form inwestycji kapitału w tym #!$%@?łku są nieruchomości.

Nie dość, że są k..... preferencyjnie opodatkowane to jeszcze tak na prawdę nie generują faktycznej wartości dodanej dla gospodarki w dłuższym terminie, a wręcz przeciwnie są jej wąskim gardłem bo spekulacja na cenach doprowadza do sytuacji w której młodzi ludzie z pomysłem nie są w stanie wytwarzać nowych dóbr i usług w gospodarce bo większość
A jeśli pytasz o dostęp do rynków to bez większej wiedzy jest niestety trudno o dostęp do sensownych etfów. Mało tego wciąż na takim dochodzi siedzi Ci belka dwukrotnie większy od ryczałtu z najmu.


@iamjashin: Ciężko którąkolwiek z tych rzeczy nazwać potężną przeszkodą dla dostępu do rynków zagranicznych. Oczywiście jestem przeciwnikiem jakiemukolwiek opodatkowaniu zyskow kapitałowych, ale 19% to nie jest jakiś szczegolnie wysoki podatek na tle innych krajow
@NiszczycielKredyciarzy: w stosunku do 8.5 ryczałtu z wynajmu jest dwukrotnie większy i zysk z rynków kapitałowych jest trudniejszy znacznie trudniejszy do rozliczenia i wymaga większej wiedzy. Tyle wystarczy by odstraszać pieniądze od rynków kapitałowych.

Akurat najbardziej opłacalną formą inwestycji powinno być tworzenie nowych firm i biznesów - dlatego u nas nie zależnie od dochodu i zysku obciążamy je ZUSem.
@mickpl: twój ukochany, krystaliczny Tusk nie spełnia oczekiwania a jeszcze nawet nie przeją rządów? Twoja głupota zasługuje na osobna rubrykę na tym portalu