Wpis z mikrobloga

  • 6
@smieszek321:

Skąd pomysł, że promuję złą technikę?

Ja nie wrzucam filmu instruktażowego. Jakbym chciał wrzucić instruktażowy to bym zdjął sobie ciężar do 200 kg i zrobił go z "prostymi plecami". Ja wrzucam tutaj swoje filmy z ciężkich sesji treningowych.

Dałbym też pod dyskusję, czy taką technikę można nazwać "złą". Można ją nazwać nie wzorcową - owszem. Taka technika jest dla mnie optymalna dla wyniku oraz bezpieczna. Odcinek lędźwiowy jest zabetonowany, Puszczony
Kasahara - @smieszek321: 

Skąd pomysł, że promuję złą technikę? 

Ja nie wrzucam fil...
  • 2
@krne:

Trochę właśnie odpisałem powyżej.

Skrócenie dźwigni, łatwiejszy start i że swoją wadą postawy puszczony piersiowy wiele nie odbiera od mojego neutralnego ustawienia. Prostownik/brzuch jest zabetonowany czyli w najbardziej neuralgicznym punkcie do kontuzji na ciągu.

Minusem takiego ustawienia będzie dla większośći bardzo słaby lockout lub lockout, który bedzie musiał być połączony wózkowaniem
  • 0
@DywanTv: jakbym oceniał kogoś to bym uznał je za proste "ale" np. doradził aby spróbować mocniej popracować najszerszym i może trochę "prościej" by się dało. Ale lędźwiowy się trzyma, przeciążeń tyle lat tam nie czuje. Ogólnie ciąg to tak specyficzny bój, klasyk, sumo kompletnie inne dźwignie i tak dalej. Np. Wyciskanie da się trochę bardzie między populacją ludzi zestandaryzować w jakieś widełki (a siad tak pół na pół)