Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programista15k #programowanie #pracbaza

Mam taki mini problem, pracuję w biurze jako programista na sprzęcie od pracodawcy. Obecnie jest to 6 letnim laptopie z i7-7700HQ i 32GB ram. Niestety często jak odpalę wszystkie dockery, IDE itd to laptop nie wydala i generalnie umiera, czasami zdarzy się bluescreen. Byłem z tym problemem u szefa ale on stwierdził że przesadzam i pewnie tylko lapka trzeba wyczyścić.

Zamierzam iść w poniedziałek i zapytać się o nowy laptop ale spodziewam się odpowiedzi - nic z tego bo wtedy inni też będą chcieli. Jak to rozegrać, jakieś pomysły?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim: u mnie hindus z roboty jak miał takie sytuacje jak Ty (blue screeny, jakieś chore akcje z samym pc) to zamiast powiedzieć "#!$%@? nie robię" to siedział do 20 wieczorem, klepał taski bo wcześniej komp nie działał xD Jakbyś z raz czy dwa czegoś nie dowiózł, bo walczyłeś z hardwarem to komputer znalazłby się w moment. Przecież te koszta dla pracodawcy to grosze, i tak to idzie w leasing
@mirko_anonim: Po prostu pracuj jak gdyby nigdy nic, ale mielenie komputera czy restarty normalnie wliczaj w czas pracy i o tym informuj. Może wtedy zauważą problem. U mnie normalnie po 3 latach można poprosić o coś nowego.
@mirko_anonim: Jeśli Janusz nie chce, żebyś pracował wydajnie, to pracujesz tak dobrze, jak możesz. Jeśli zdecydował, że masz możliwości tylko na dowiezienie chu#ni, to właśnie chu#nię dowieziesz. Jego biznes, jego forsa, jego decyzje, Ty tam tylko robisz to, za co Ci płacą
@xede: dziwię się ludziom którzy tak nie robią. Każdy dłuższy zgrzyt czy mielenie czegoś powinien byc zwienczonym mailem do service desku i menago w CC że "pc działa za wolno, mój prywatny komputer działa trzy razy szybciej plz help" i niech się chłopaki w SD martwią
Anonim (nie OP): Ostatnio można było na #mirkoanonim przeczytać, że tylko „pasjonaci” proszą szefa o więcej mocy obliczeniowej, bo nie potrafią rozwiązywać praktycznych problemów takich jak optymalizacja, tylko siedzą cały dzień czytają o SOLID i mają się za wielki panów Programistów przez duże P ( ͡° ͜ʖ ͡°)