Wpis z mikrobloga

Koń, pies


@Foxlifejenkins: I dalej nie odczuwają bólu w ludzkim rozumieniu, bo tak może odczuwać tylko człowiek. Receptory nie mają tu nic do rzeczy. Argument o ludzkim rozumieniu jest z d--y. Rozum co piszesz.
  • Odpowiedz
@bigos555: Szkoda, że nie przytoczyłeś całego artykułu który zacytowałeś, to byś obalił już swoje pierwsze bzdury. Poza tym artykuł jest jednostronny bo robiony przez obrońców praw zwierząt, a nie przez ichtiologów. To tak jakbym ci artykuł wędkarski dawał, broniący mojej racji.

nie muszą być zbudowane tak samo jak człowieka, aby odczuwać ból. Receptor to tylko informacja, ból tworzy mózg.


@bigos555: No zgadza się, właśnie rybi mózg nie odtwarza tej informacji jak ludzki. No bo nie ma receptorów bólowych, tylko jak sam napisałeś tylko receptory nerwowe. To znaczy ból nie oznacza cierpienia tak jak u ludzi, tylko daje rybie informacje o zagrożeniu. Czyli jak się ją ciągnie na haczyku, to ryba nie cierpi, nie czuje bólu. Wie tylko
  • Odpowiedz
@Foxlifejenkins: niektórzy ludzie też nie mają receptorów bólowych, dobrze wiedzieć, że można na nich polować. Tak samo strzał w łeb śpiochowi jest ok. Wracaj do gimby spierdoksie
  • Odpowiedz
@Foxlifejenkins Tutaj też masz artykuł, który w dodatku jest wsparty mnóstwem innych artykułów. https://www.wellbeingintlstudiesrepository.org/animsent/vol1/iss3/4/
I jak widzisz to artykuł nowykowy, którego autorem jest były profesor w Cambridge, który twierdzi, że byłoby to nielogiczne sugerować, że ryby nie mogą odczuwać bólu biorąc pod uwagę dotychczasowe wnioski na ten temat. Choć pewnie zaraz się okaże, że tak nie jest, a ten profesor został przekupiony przez płatki śniegu, żeby tylko twoje zdanie się potwierdziło,
  • Odpowiedz
https://www.wellbeingintlstudiesrepository.org/animsent/vol1/iss3/1/ I co się zmieniło? xd


@Foxlifejenkins: Nic? xd To co zostało napisane w tym artykule jednoznacznie nie zaprzecza temu, co zostało napisane w artykule, który ja podlinkowałem. Wiedziałbyś to gdybyś przeczytał obydwa artykuły w całości, a nie kierował się wyłącznie tytułami. Tak że magister z uniwersytetu chłopskiego rozumu i czytania po nagłówkach kończ już, bo i tak nie zamierzam tracić czasu na tak lichą dyskusję z bufonem, który nie
  • Odpowiedz