Wpis z mikrobloga

Ego #programista15k już dawno przebiło prawników a nawet lekarzy. Mamy sytuację, w której każdy Mariuszek po polibudzie ze srednią 3,8 klepiący powtarzalne RESTy w zagranicznej firmie outsourcingującej siłę roboczą realnie uważa, że należy do TOP 10% najlepszych wymiataczy w IT i że bez jego pracy zawali się świat bo wykonuje jakąś uber skomplikowaną umysłowo, tytaniczną pracę nad lepszym jutrem. Dodatkowo zarabia tak dużo bo jest w tym nie do zastąpienia xD Nie dociera do niego, że jest odpowiednikiem szeregowego robotnika w zakładzie przemysłu ciężkiego w latach 50. którym też tłoczyli do głowy, że budują nowy, lepszy świat i że są solą tej ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, oni też mieli większy przydział na kiełbasę i papier toaletowy a dzisiaj nikt o nich nie pamięta bo świat się zmienił i za chwilę zmieni się ponownie. Na pocieszenie będziecie mogli wnukom opowiadać że klepaliście ręcznie całymi dniami kod który teraz generuje GPT2050 dostępny w chipie potylicowym za 0,99 USD miesięcznie, ale wy nie mieliście z jego powstaniem nic wspólnego bo całe życie klikaliście powtarzalne gówno w swoim zakładzie pracy ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 59
  • Odpowiedz
Także to nie chodzi o to czy zawód łatwy tylko zwyczajnie zabetonowali sobie robotę.


@Darth_Gohan: dokładnie o tym mówię. Lekarze, prawnicy itp. się betonują od stuleci. A ludzie z IT zachęcają i uczą innych, w efekcie sami mają gorzej.

Oczywiście, że jak jesteś specjalistą, to wszędzie dobrze zarobisz (chociaż nie wszędzie - jest wiele zawodów, gdzie sufitu nie przeskoczysz). Ale po pierwsze jest łatwiej i nie trzeba się tak starać jeśli
  • Odpowiedz
Na pocieszenie będziecie mogli wnukom opowiadać że klepaliście ręcznie całymi dniami kod który teraz generuje GPT2050


@kukold: Spokojnie, raz się nam im udało wstrzelić to mają większą szansę wstrzelić się w następną rzecz. A wg mnie ktoś kto za 10-20 lat będzie wstanie przeczytać dokumentację, a nie musieć prosić GPT (i przenieś to sobie na jakąkolwiek inną dziedzinę) o 3 zdaniowy skrót będzie dalej bardzo ceniony. Widzę to z Social Mediami
  • Odpowiedz
@kukold prawnicy to zazwyczaj inaczej zaparzacze kawy w kancelarii z wybujalym ego ale ich zarobki tego nie potwierdzaja nawet mają problem ze znalezieniem pracy jeśli nie mają znajomości. Dodatkowo jaki jest sens prawnika w dzisiejszych czasach jak to pierwszy zawód który chatGPT idealnie zastępuje?
  • Odpowiedz
Większość programistów to tłumoki, którzy dostają piany na ustach jak zapytasz ich o złożoność obliczeniową najprostrzych algorytmów


@BreathDeath: BO PRZECIEŻ TO SIĘ NIE PRZYDAJE REALNIE NA CO DZIEŃ!!1
  • Odpowiedz
Nie dociera do niego, że jest odpowiednikiem szeregowego robotnika w zakładzie przemysłu ciężkiego w latach 50. którym też tłoczyli do głowy, że budują nowy, lepszy świat i że są solą tej ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°) (...) dzisiaj nikt o nich nie pamięta bo świat się zmienił i za chwilę zmieni się ponownie.


@kukold: ja pamiętam, dalej jeżdżę tramwajem wytworzonym przez tych ludzi i żyje w bloku
  • Odpowiedz
@wiesiu2: @Jaque ale OP ma racje, programiście w większości (też jestem w branży:) uważaja się za niewiadomo jakich bogów a są tylko zwykłymi robolami w fabryce śróbek a najlepsze jest to, że dochodzimy do jakiegoś momentu rewolucji i część z nich po prostu odpadnie bo jakieś GPT_XXX będzie w stanie odbębnić większość ich roboty. Nie bed powodu embedded i jezyki niskopoziomowe wracają do łask bo tam jest prawdziwy inżyniering a nie
  • Odpowiedz
@IksdeHeheh: no i wszystko jasne
@kukold nikt dla ciebie pracować za free nie chciał? Wiesz że duża większość projektów to niewypały? Jak chcesz za udziały szukać jeleni to proponuję w szkole średniej... tam się może jeszcze nabiorą.
  • Odpowiedz
@IksdeHeheh: ło matko XDD jak w jakiejś taniej komedi
SŁUCHAJ MAM POMYSŁ I CH*JA UMIEM, BIORĘ 70% ZYSKÓW, A TY TO ZRÓB

To mi zawsze z takimi ździśkami spod żabki się kojarzy co sączą żuberka i nagle jednego olśniło jak zarobić miliony, mimo że totalnie się nie zna na niczym
  • Odpowiedz
@kukold: Nom, już widzę jak nietechniczny człowiek składa kod wypluty z chatgpt, haha. Już w ogóle pomijając, że on czasem #!$%@? kocopoły i kod który wypluwa często nie zgrywa się z wymaganiami :D Odrealniony chłopcze jesteś mocno.
  • Odpowiedz