Wpis z mikrobloga

O nie! Nie ma niedziel handlowych, a idę zapierdzielacć do roboty (i to na 12h).

Kto się o mnie upomni? Może któraś pani ekspedientka, albo któryś z moherowych beretów? Nie? To jak to jest, moja rodzina nie cierpi na tym, że pracuję w niedziele? Mi nie przysługują niedziele ustawowo wolne od pracy?

Państwo nie chce zamknąć wszystkich zakładów przemysłowych na ten czas? A dlaczego? Jestem gorszego sortu? Mi można powiedzieć "zmień pracę jak Ci nie pasuje", a Pani za ladą tego powiedzieć nie wolno?

#gownowpis #pracbaza
  • 134
@macan: już tłumaczę. Niedziele wolne od handlu nie są po to, żeby kasjerki mogły pójść do kościoła tylko po to, żeby stworzyć przewagę rynkową mniejszych sklepów nad sklepami dyskontowymi. Ponieważ mniejsze sklepy odprowadzają podatki w Polsce, a dyskontowe zagranicznych korporacji nie.

W przypadku fabryk nie da się stworzyć takiej regulacji prawnej bo fabryki produkują na eksport więc zabraniając pracy w niedziele fabryki w których pracują Polacy będą mniej konkurencyjne względem tych
@macan: jezzcze nigdy vhyba nie uzyskałam odpowiedzi od zwolenników zakazu handlu w niedzielę dlaczego prawocnicy handlu muszą mieć regulowany prawnie ten „czas dla rodziny”, a inni pracujący w weekendy, a nie będący pracownikami służb czy komunikacji nie.
Kto się o mnie upomni?


@macan: Macie związki zawodowe? Jeśli nie to załóż.
Bo to właśnie związki zawodowe wywalczyły wolne Niedziele dla pracowników handlu.
Niedziele wolne od handlu nie są po to, żeby kasjerki mogły pójść do kościoła tylko po to, żeby stworzyć przewagę rynkową mniejszych sklepów nad sklepami dyskontowymi. Ponieważ mniejsze sklepy odprowadzają podatki w Polsce, a dyskontowe zagranicznych korporacji nie.


@Robol: no i dlatego małe sklepy poznikały i pozostały żabki, brawa dla pisowców, czego się nie dotkną to zmieniają w gówno
  • 0
@macan: Mam system, który wszystkich zadowoli (no prawie). Robimy następujące zmiany w kodeksie pracy:
- każdy musi mieć minimum dwa weekendy w miesiącu w pełni wolne,
- sklepy otwarte we wszystkie niedziele,
- wypłata za weekendy i nocki razy 2 tak jak w przypadku nadgodzin,
- jeśli oddajemy dni wolne za weekendy, nadgodziny i nocki to też razy dwa, a nie jak teraz,
- wydłużamy weekend do trzech dni ( ͡