Wpis z mikrobloga

O nie! Nie ma niedziel handlowych, a idę zapierdzielacć do roboty (i to na 12h).

Kto się o mnie upomni? Może któraś pani ekspedientka, albo któryś z moherowych beretów? Nie? To jak to jest, moja rodzina nie cierpi na tym, że pracuję w niedziele? Mi nie przysługują niedziele ustawowo wolne od pracy?

Państwo nie chce zamknąć wszystkich zakładów przemysłowych na ten czas? A dlaczego? Jestem gorszego sortu? Mi można powiedzieć "zmień pracę jak Ci nie pasuje", a Pani za ladą tego powiedzieć nie wolno?

#gownowpis #pracbaza
  • 148
@sberatel

@slawomirus dokładnie, ogrzewanie też wyłączmy bo chłopaki muszą na ciepłownie chodzić


@conamirko ale wiesz, że dużo ludzi pracujących w weekendy na pracę ciągłą z równoważnym czasem pracy i tam nie masz nadgodzin ani dodatków za niedziele.


Dokładnie. 4 brygadowka pozdrawia
@Lambo994: Żeby jeszcze na Janusza ale większość robi dla międzynarodowych korpo wypompowujących kasę z kraju płacąc jakieś śmieszne grosze w podatkach.

Jako jeden z najstarszej kohorty millenialsów myślałem że to moje pokolenie jest pod tym względem zj...e ale widzę że duch lat 90tych mocno się trzyma wśród młodych i dynamicznych kowali własnego losu ma umowie o dzieło.
Fakt, niedziele wolne od handlu to głupota, ale jeśli pracujesz na umowie o pracę a nie zleceniówce to dodatek za pracę w niedzielę Ci przysługuje, więc nie pisz głupot.


@ZlodziejBilonownic: Chyba że jesteś na umowie o pracę o czasie równoważnym wtedy nic Ci się nie należy dodatkowo. Poza tym jak dobrze sięgam pamięcią to ludzie w 80 procent przypadkach pracowali na umowie zlecenie gdzie dodatków nie było.