Wpis z mikrobloga

Wiadomo wina autobusiarza, ale trzeba nie mieć wyobraźni by myśleć że taka jazda rowerem jest bezpieczna.
Ja osobiście bym się cykał tak jechać, żeby tak właśnie nie skończyć.
@i-marszi: ten już tak jeździć nie będzie to pewne. Szkoda że tiry nie jedzą środkiem dwupasmówek bo na poboczu autostrady są dziury. Szkoda tylko kierowcy autobusu bo zaraz zleci się horda pedalstwa
niech ten kolarz pomyśli trochę nad sobą, bo pojazdu z naprzeciwka nie obowiązują żadne odstępy, będzie jechał środkiem, z przeciwka przeleci zestaw to nie będzie co zbierać. jak lycra wytrzyma to będzie kaszanka.
@Rudinji: wiadomo, nie wiem o co chodzi ludziom. Ja np. nie widzę problemu, że zginęła trzyosobowa rodzina na autostradzie, nie żeby coś ale też powinni byli jechać prawą stroną, a nie środkiem xD wiadomo kierowca BMW ich staranował, ale #!$%@? święte krowy z tych zawalidróg jeżdżących tak powoli :⁠-⁠) Nie byli sami na drodze i utrudniali ruch szybszym kierowcom... (A przepraszam, "kierowcą"!)
@BlackpillRAW: @Rudinji: Nie ma takiego przepisu. I radzę zwrócić uwagę na stan nawierzchni.


@reddin:
Art. 24. - [Wyprzedzanie] - Prawo o ruchu drogowym.
pkt. 6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-24

@reddin: Daj spokój droga jest przejezdna zresztą nagrywający
@Rudinji: przecież tam po prawej jest tak rozpieprzony asfalt że nie da się inaczej jechać niż blisko środka. Jakoś za traktorem jadącym 15km/h potrafią kierowcy jechać a rowerzysta jadący 30-35km/h to już zgroza i koniec świata
. Sek w tym ze w praktyce jazda maksymalnie blisko prawej krawedzi nie jest bezpieczna


@DryfWiatrowZachodnich: Ależ ja się z tobą zgadzam. Sam nie jeżdżę na centymetry od krawędzi bo to nie daje pola manewru. Ale ten ćwok z nagrania jechał dosłownie do lewej strony pasa. Gdyby jechał z pół metra od prawej to autobus by go nie zahaczył, bo miałby gdzie wyprzedzić, co nie zmienia faktu, że kierowca to też
tu powinno być usiłowanie zabójstwa. Kierowca który nie rozumie jaką szkodę może wyrządzić mijając tak blisko powinien trafić do psychiatryka bo może zagrażać też w innych aspektach życia, np. odkręci sobie gaz w domu bo nie zrozumie że nie można


@ewolucja_myszowatych: albo zapomni oddychac i sie udusi, to niestety ten poziom
Powinien jechać bliżej prawej strony.

Tymczasem prawa strona:


@churagan: ale o co ci chodzi, jest połatana, nie ma jakichś dziur, idealnie nie jest, ale też nie wymaga jazdy przy samej linii środkowej, spokojnie mógł jechać środkiem pasa i by nic mu się nie stało xD
@i-marszi Zajebiste, nie da się tylko raz obejrzeć. xD To oduczy "sportowca" tamowania ruchu, w bonusie idiota za kółkiem też skończy przygodę z prowadzeniem pojazdów. Win-win!