Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko144
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
churagan

churagan

Dołączył 19 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4464
  • Znaleziska 271
  • Mikroblog 4193
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 13
camelinthejungle
camelinthejungle
10.06.2026, 13:41:23
  • 0
Pacjent to B twin triban 520. Rower mam jakieś 8 lat. Przez ten czas, licząc według Stravy, przejechał ok. 4k kilometrów. Kiedyś jeździłem sporo, potem nic, od jakiegoś czasu przerobiłem go na bieda gravel – dałem opony 35c – i ciągnie przyczepkę z dziećmi.

Kwestia jest taka, że totalnie nic nie było przy nim serwisowo robione od paru ładnych lat (wliczając smarowanie, czyszczenie etc - nic). A i w okresie intensywnego użytkowania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 11.06.2026, 19:13:55 via Wykop
  • 0
@camelinthejungle: tam powinieneś mieć taką baryłkę gdzieś na pancerzu wychodzącym z lewej manetki. Pokręć nią trochę, żeby zwiększyć napięcie na lince. Powinieneś to czuć trzymając palec na nieosłoniętym kawałku linki np przy przerzutce, lub nawet widzieć jak przerzutka porusza się na zewnątrz. Linki i pancerze mają to do siebie, że z czasem stają się luźniejsze, dlatego jest baryłka. Umyć, nasmarować i bzikać dalej. Triban to idealny wół roboczy. Do najprostrzego
  • Odpowiedz
i-marszi
i-marszi
06.06.2026, 19:38:26
  • 18
111 374 + 112 + 118 + 56 + 56 + 73 + 56 + 167 = 112 012

Dawno nic tu nie wrzucałem, ale żeby nie było, że porzuciłem rower.

Dodaję update, bo trochę się u mnie pozmieniało. Stan przedcukrzycowy i insulinooporność ostatecznie przeszły w #cukrzyca typu II. Jak widać, można od lat robić ponad 10 tys. km rocznie na rowerze i mimo to dorobić się insulinooporności, nadwagi oraz cukrzycy
i-marszi - 111 374 + 112 + 118 + 56 + 56 + 73 + 56 + 167 = 112 012

Dawno nic tu nie ...

źródło: IMG_20260606_111555828_HDR

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 07.06.2026, 15:32:09 via Wykop
  • 3
@Poemat: @i-marszi raz na rok człowiek wejdzie na Mój wykop, a tam dalej pięknie jak na nieosranej łące :D
  • Odpowiedz
Teuvo
Teuvo
30.04.2026, 17:15:12
  • 27
najpierw podłogi później siebie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 30.04.2026, 19:03:09 via Wykop
  • 0
@Teuvo: lepiej niż najpierw firanki, pozniej siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
vieniasn
vieniasn
29.04.2026, 10:24:22
  • 537
jeszcze z miesiąc i zacznie się znowu temat paragonów grozy nad polskim morzem ale to wszystko daremne bo najpierw kupują a potem narzekają zamiast nie kupować
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 29.04.2026, 11:50:28 via Wykop
  • 0
@vieniasn: ale najpierw czereśnie po milion zł za kilogram
  • Odpowiedz

48

Bomby blackout. Co z bezzałogowców stworzyli Ukraińcy

Bomby blackout. Co z bezzałogowców stworzyli Ukraińcy

Ukraińcy zaczęli paraliżować rosyjską sieć energetyczną przy użyciu bomb grafitowych. Rosjanie poinformowali, że podczas ostatnich ataków na infrastrukturę krytyczną w zestrzelonych bezzałogowcach znaleźli nietypowe głowice bojowe, wypełnione włóknami grafitowymi. Okazało się, że Ukraińcy stworzyli

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 12.04.2026, 16:17:15
  • 11
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    putin
  • #
    polityka
  • #
    militaria
churagan
churagan 13.04.2026, 07:12:33 via Wykop
  • 1
@Szinako: zawsze można zastosować taktykę ruskich lub innego izraela. Użyć b---y grafitowej żeby wywołać awarię, a następnie konwencjonalej jak pojawi się ekipa naprawcza ( ͡º ͜ʖ͡º)
dominowiak
dominowiak
11.04.2026, 17:29:28
  • 124
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 11.04.2026, 19:25:43 via Wykop
  • 1
@dominowiak: "gdyby kaczynski wsadził palca w dupe zwolennikowi pis to ten i tak zwaliłby winę na tuska" Takie słowa ostatnio usłyszałem. Nie wiem czy mój kumpel sam to wymyślił, ale podsumował to obrazowo i dobitnie. 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
  • Odpowiedz
Damianowski
Damianowski
04.04.2026, 13:43:40
  • 70
Zmontujemy ekipę i zobaczymy co z tego będzie xD

Jako, że ostatnio w internecie jest "moda"... a raczej potrzeba, na "męskie kręgi" postanowiłem u siebie sprawdzić w Białymstoku czy są tego typu spotkania. Ogólnie znalazłem jeden... ale kontakt mega słaby.
Czeka się kilka dni na odpowiedź moderatora, a później do tego jeszcze się dowiadujesz, że wpisowe to 300zł xD
A później dziwne, że ciągle robią "nabór"... ( ͡º ͜
Damianowski - Zmontujemy ekipę i zobaczymy co z tego będzie xD

Jako, że ostatnio w i...

źródło: Zrzut ekranu 2026-03-22 002532

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 04.04.2026, 19:47:17 via Wykop
  • 1
@Damianowski: o co chodzi z tym kręgięm? Brzmi gejowsko z jakims moderatorem i zadami rozmowy. Może jeszcze nie można nikogo obrażać? Jedyny krąg jaki znam to ten o którym nie rozmawiamy.
  • Odpowiedz
churagan
churagan 04.04.2026, 20:01:49 via Wykop
  • 1
@Damianowski: mi to brzmi jak jakiś coachingowy pseudoterapeutyczny bullshit scam. Wystarczy nie być zjebem i pojść do sąsiada z czteropakiem jak akurat bedzie w garażu coś grzebał. Ostatnio miałem taki krąg w szpitalu przez trzy dni, że nam pielegniarki drzwi zamykały od sali bo za głośno gadaliśmy.
  • Odpowiedz
churagan
churagan 04.04.2026, 20:31:27 via Wykop
  • 0
@kdoaoxncjia: nie no faktycznie lepiej szukać kolegów za pieniądze w kręgu xD
  • Odpowiedz
churagan
churagan 04.04.2026, 20:52:42 via Wykop
  • 1
@kdoaoxncjia: raczej dorobienie filozofii do nazwy krąg i golenie baranów.
  • Odpowiedz
churagan
churagan 04.04.2026, 21:19:07 via Wykop
  • 0
@kdoaoxncjia: nigdy nie będą. Mam przyjaciół bez płacenia. 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
  • Odpowiedz
euklides
euklides
20.03.2026, 19:01:39
  • 0
Hej, szukam sobie szosy. Myślcie że warto się przejechać? Mam jakieś 120km do niego. Na co zwrócić uwagę przy takim rowerze? Przesiadam się z gravela ;) (esker 2 z 2021 roku- sprzedałem go bo miałem dość już hamulców czy tam spowalniaczy ...)

https://www.olx.pl/d/oferta/canyon-endurace-cf-shimano-ultegra-di2-full-carbon-rower-szosowy-54-m-CID767-ID19QmiA.html

#rower #szosa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 21.03.2026, 11:16:12 via Wykop
  • 0
@TeamBaza: czemu pułapka kosztowa? Pytam, bo mam od 10 lat ultegre na szczekach i nie wiem o czym mówisz.
  • Odpowiedz
Zopyross
Zopyross
15.03.2026, 18:45:56
  • 6
Wolę nocną zmianę, niż pobudki o 4:50 i latanie po mieszkaniu półprzytomny z zegarkiem w ręku i wyliczanie ile zostało minut na umycie zębów czy dojedzenie. Nie ważne czy pójdę do łózka o 20 czy o 22 i czy zasnę od razu czy będę się tarzać po materacu; dźwięk budzika o tej chorej godzinie poraża moje nerwy. Z nocki schodzę o 6 rano, idę od razu spać, budzę się o 14 i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 15.03.2026, 21:18:43 via Wykop
  • 0
@Zopyross: jak miałem kouchoz na 8 to jadłem śniadanie w domu, ale mało czasu mi zostawało po pracy i było średnio. Jak zmieniłem na kołchoz na taki od 7 to nigdy nie zjadłem śniadania w domu. A na szuste to się nie zgadzam moralnie, fizycznie i mentalnie. A jak pracowałem na nieregularnym grafiku typu trzy nocki po 12h z rzędu to nawet nie pamietam tamtego okresu życia.
  • Odpowiedz
Ukiss
Ukiss
11.03.2026, 20:16:26
  • 174
Nazwa firmy Osram, produkującej sprzęt i akcesoria oświetleniowe, pochodzi od połączenia nazw dwóch metali - osmu i wolframu.

To niemiecka firma oświetleniowa, która dziś stawia głównie na technologie fotoniczne, m.in. sensory, wizualizacje i zastosowania światła w medycynie. Obsługuje branżę konsumencką, motoryzacyjną, medyczną oraz przemysłową.

Nazwa Osram pochodzi od nazw pierwiastków - osmu i wolframu, używanych kiedyś w żarnikach lamp.

Więcej
Ukiss - Nazwa firmy Osram, produkującej sprzęt i akcesoria oświetleniowe, pochodzi od...

źródło: Nazwa firmy Osram, produkującej sprzęt i akcesoria oświetleniowe

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 11.03.2026, 20:55:48 via Wykop
  • 20
@dasfddklfdslkfkx: podaję hasło ( ͡º ͜ʖ͡º)
churagan - @dasfddklfdslkfkx: podaję hasło ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Megalogin
Megalogin
06.03.2026, 19:56:59
  • 5
Zaczynam przygodę #ps5 #residentevil
Megalogin - Zaczynam przygodę #ps5 #residentevil

źródło: 13352

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 06.03.2026, 21:47:36 via Wykop
  • 0
@kocha_to_poczeka: a moja przygoda się skonczyła jak mając 13 lat grałem w RE3 na ps1 w środku nocy, ścigał mnie nemesis i myślałem, że musze go zabić, a miałem 2 naboje i pół apteczki i zamknąłem się w jakimś magazynku, zapisałem grę i nigdy więcej jej nie włączyłem.
  • Odpowiedz

1264

Kontrowersje wokół poradnika bezpieczeństwa. Tak wyglądał przetarg.

Kontrowersje wokół poradnika bezpieczeństwa. Tak wyglądał przetarg.

Rządowy Poradnik Bezpieczeństwa kosztował nas 50% więcej (15 mln. zł), ponieważ rządzący robią wały.

ile-prawdy-jest-w-jednym-slowie
z
wnet.fm
dodany: 03.02.2026, 12:51:33
  • 286
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
churagan
churagan 03.02.2026, 15:22:01 via Wykop
  • 1
Coś tu nie gra. Pracuję w branży poligraficznej i widziałem chyba we wrześniu te poradniki drukowane lokalnie, w wersji bez skrzydełek. Nie wiem w jakim nakładzie.
Konkurs wygrała malutka drukarnia, a stawały do niego jeszcze dwie inne. Dla kogo były i gdzie się podziały tamte poradniki nie mam pojęcia. Ale wychodzi na to, że zapłacilismy za nie więcej niż raz.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ciasto_z_Truskawkami
Ciasto_z_Truskawkami
29.01.2026, 18:47:37
  • 47
W końcu!! Doczekaliśmy się zmian, które mają realną szansę ukrócić drogowe piractwo. Od dziś wchodzą NAJOSTRZEJSZE przepisy drogowe od lat!
- Rażąca prędkość + zagrożenie życia = WIĘZIENIE (do 5 lat)
- Nielegalne wyścigi = przestępstwo
- Jazda mimo zakazu = dożywotnia utrata prawa jazdy
- Drift na drodze = mandaty do 5000 zł + utrata prawka
- +50 km/h także POZA MIASTEM = 3 miesiące bez prawa jazdy
CiastozTruskawkami - W końcu!! Doczekaliśmy się zmian, które mają realną szansę ukróc...

źródło: obraz

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 29.01.2026, 21:29:03 via Wykop
  • 61
@Ciasto_z_Truskawkami: kolejne prawo pisane na kolanie xD
Jak mam auto przystosowane do jazdy 400km/h to 200 nie wydaje się być rażące.
Jaka jest definicja driftu, nielegalnego wyścigu i ciężkiego wykroczenia?
W ogóle wykroczenia dzielą się na lekkie i ciężkie? Myślałem, że lekkie to są wykroczenia, a ciężkie to przestępstwa.
Nie bronie zjebów w samochodach, ale takie prawo to jest plaster na dupę, a nie prawo.
Walenie zwykłych kierowców się zwiększy,
  • Odpowiedz
churagan
churagan 30.01.2026, 12:07:05 via Wykop
  • 0
@Worm91: Zgadzam się, 200 to niebezpieczna predkość ale czy rażąca? A 199? Jeśli tak to czy 198 jest jeszcze rażące itd. ( ͡º ͜ʖ͡º) Prawo bez precyzyjnej definicji to szmata do podłogi. Gdybyś wiedział na czym polega obrona w sądach to byś zrozumiał o co mi chodzi.
  • Odpowiedz
churagan
churagan 30.01.2026, 20:22:46 via Android
  • 1
Mi się wydaje rażące 50kmh na dozwolonej 90, tylko dlatego, że jest -5. A wiesz co jest najlepsze. Ustawa mówi tak:
„Art. 90. § 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny."
Więc teraz mozna wszystkich dziadów i stare baby zgłaszać na policję. Piękna to jest ustawa, wspaniałe prawo.
  • Odpowiedz
PijanyDrwal
PijanyDrwal
13.01.2026, 09:39:10
  • 116
Żodyn w #pracbaza nie wie że mam termofor, wszyscy marzną ja nie
PijanyDrwal - Żodyn w #pracbaza nie wie że mam termofor, wszyscy marzną ja nie

źródło: 1000024371

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 13.01.2026, 11:37:46 via Wykop
  • 9
@PijanyDrwal: oni pewnie mają dwuseteczkę i też nie czują zimna i się z Ciebie śmieją po cichu.
  • Odpowiedz
Kampinos
Kampinos
12.01.2026, 21:03:51
  • 0
#rower #szosa
czy samodzielne skrócenie pancerzy i ponowne napełnienie hamulców hydraulicznych płynem to jakieś rocket science? Czy nada się do twego zestaw taki jak ten? Jakieś narzędzia oprócz klucza i nożyczek?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 12.01.2026, 22:55:49 via Wykop
  • 0
@Kampinos: nie jest to rocket science, ale juz nigdy nie będą hamowały tak samo xD
  • Odpowiedz
Kingside
Kingside
09.01.2026, 17:23:23
  • 19
Kotłownia do oceny
Kingside - Kotłownia do oceny

źródło: temp_file6229517538439947782

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

churagan
churagan 09.01.2026, 18:20:51 via Wykop
  • 0
@Romek_trybik_ewolucji: jak schować? Stoją dwie obok kaloszy. Tylko słoika po musztardzie z którego się pije nie widzę
  • Odpowiedz

838

Przerażające sceny w Krośnie Odrzańskim. Pies zagryzł mężczyznę.

Dramat rozegrał się w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych w Krośnie Odrzańskim. Siedmioletni amstaff zaatakował mężczyznę. Mamy kolejną ofiarę "piesków".

theOstry
z
gazetalubuska.pl
dodany: 02.01.2026, 13:40:03
  • 148
  • #
    psiarze
  • #
    patologiazewsi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    policja
churagan
churagan 03.01.2026, 14:07:37 via Wykop
  • -2
@ForestDruid: z emerytów też nie ma pożytku ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.01.2013

    Komentator
  • Rocznica
    od 28.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 21.11.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 28.10.2013

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking