Wpis z mikrobloga

@reddin: Nie wiem jak dla mnie droga jest przejezdna i pewnie sam bym nią jechał w takim przypadku co nie mienia faktu że istnieje przepis mówiący o tym by trzymać się możliwie jak najbliżej prawej krawędzi
Mam nadzieję, że rozumiesz znaczenie słów "możliwie blisko"


@i-marszi: cóż, zachowanie kierowcy autobusu jest naganne i powinien nie wyprzedzać tylko wezwać policję do pedalarza który uparcie blokował mu możliwość wyprzedzenia.

Z drugiej strony rozumiem czemu powstaje temat tablic rejestracyjnych dla rowerów, jedzie taki i nie można zadzwonić na policję bo policjant go nie zidentyfikuje jak auto.
a jeśli autobus by jechał z naprzeciwka, to też by jechał środkiem ?


@Skrzycki: Środkiem pasa tak jak jedzie, tak.

istnieje przepis mówiący o tym by trzymać się możliwie jak najbliżej prawej krawędzi


@weezyxboss: Ale jak czytasz przepisy to ze zrozumieniem. Jesteś niedojrzały, przez co jesteś uprzedzony. Nie rozumiesz, że rowerzysta jako pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego, na podstawie wymienionych wyżej przepisów, może sam decydować o swoim mieniu, życiu i zdrowiu.
@i-marszi: specjalnie ciul jedzie samym środkiem jezdni, żeby pokazać, że nie będzie po dziurach jeździł. Ale dziury to ponad metr od niego z prawej, to mógł chociaż o te 40cm się przesunąć. Blokował cała jezdnie, bo nikt zgodnie z przepisami nie byłby go w stanie wyprzedzić. Kierowca autobusu oczywiście też winny, bo przy takim imbecylu na rowerze nie było szans na wyprzedzenie.