Wpis z mikrobloga

@zbyszko-z-bogdanca:
Art. 16. [Obowiązki kierującego pojazdem]
4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.
dlatego można to różnie interpretować, notabene, winy rowerzysty nie można stwierdzić w żadnym przypadku.


@zbyszko-z-bogdanca: nie, nie można tego różnie interpretować. Ja nie wskazuje winy rowerzysty za spowodowanie tej sytuacji ¯\(ツ)/¯
@aarahon można, wszystko rozgrywa się według kodeksu drogowego, dlatego, musisz popierać swoje tezy jedynie artykułami prawnymi. Jeżeli ktokolwiek zapytałby się ile wynosi w m lub cm skrajna prawa krawędź, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć a winę za ten fakt ponosi jedynie ustawodawca.
@zbyszko-z-bogdanca: jak tak to proszę - w przypadku braku nieprzejezdnych przeszkód odległość ta powinna wynosić tyle by inne pojazdy mogły bez problemu nas wyprzedzić - nie można utrudniać ruchu innym - w tym wypadku rowerzysta powinien jechać minimum 100 cm od środka jezdni - tyle wynosi bezpieczna odległość wyprzedzania którą musi zachować wyprzedający go pojazd.

Odległość ta wynika z interpretacji przepisów:
PORD Art. 24. [Wyprzedzanie]
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy
@aarahon

jak tak to proszę - w przypadku braku nieprzejezdnych przeszkód odległość ta powinna wynosić tyle by inne pojazdy mogły bez problemu nas wyprzedzić - nie można utrudniać ruchu innym - w tym wypadku rowerzysta powinien jechać minimum 100 cm od środka jezdni - tyle wynosi bezpieczna odległość wyprzedzania którą musi zachować wyprzedający go pojazd.


Przecież z powodu tych kolein nie ma tam metra żeby dać miejsce pojazdowi wyprzedającemu, to co Ty
zbyszko-z-bogdanca - @aarahon 
jak tak to proszę - w przypadku braku nieprzejezdnych ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
Przecież z powodu tych kolein nie ma tam metra żeby dać miejsce pojazdowi wyprzedającemu


@zbyszko-z-bogdanca: mógł po nich jechać. Jak ja mam takie nierówności na drodze to mam po ścieżce rowerowej samochodem jechać? xD
@aarahon nie mógł jechać po koleinach bo nie miał wiedzy na temat jakości do adekwatnego wyglądu

mógł po nich jechać. Jak ja mam takie nierówności na drodze to mam po ścieżce rowerowej samochodem jechać? xD


A to co to jest, ty już nawet nie wiesz co piszesz lub naprawdę nie wiesz o czym już piszesz.

Rowerzysta za nim jechał ale nie wiem jakiego rodzaju miał opony, być może były one przeznaczone na
nie mógł jechać po koleinach bo nie miał wiedzy na temat jakości do adekwatnego wyglądu


@zbyszko-z-bogdanca: chcesz mi powiedzieć że ten rowerzysta nie potrafi tego co potrafiłem w wieku 13 lat? xD To niech on odda ten rower i nie stwarza zagrożenia na drodze xD
@aarahon ja tego nie wiem i ty tego nie wiesz, ocenił, że będzie to dla niego niebezpieczne zważywszy na jego rodzaj opon. To nie ma znaczenia czy miałeś wtedy 13 lat czy 50, w ten sam sposób ten rowerzysta mógł w wieku 13 lat ocenić sytuację tak samo, sprawa indywidualna.