Wpis z mikrobloga

@Pompejusz tak? Chrześcijanie też spalili pół świata w imię religii ;) jakbyś się troszkę zainteresował to wiedziałbyś gdzie i dlaczego jest zamordyzm w krajach islamskich a gdzie zamordyzmu nie ma :)
Co ciekawego powiesz o buddyzmie? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Notes: Sam jestem przeciwnikiem wszystkich religii abrahamowych włącznie z chrześcijaństwem, mdz innymi dlatego, że interesuję się religiami swiatowymi i ich historia, dodatkowo wychowując się mdz innymi wsród muzułman.

I właśnie śmieszy mnie bardzo, albo raczej zatrważa ta wasza lewacka, progresywno-pseudointelektualna obrona Islamu bo tak go wasze mainstreamowe media i autorytety bronią i usprawiedliwiają.

Islam to system religijno-politczny, przy którym chrześcijaństwo ze wszystkimi swoimi wadami to jest mały pikuś, i to własnie
@Idzpanwjaro ciężko nazwać mnie lewakiem ale do prawactwa też mi daleko. Jestem bardziej bacznym obserwatorem z boku. Chyba, że bycie neutralnym to też lewactwo…
Do samej religii jako religii też nic nie mam. Niech kazdy robi sobie co chce i wierzy sobie w co chce .
Swego czasu pomieszkiwałem w Turcji (nie był to urlop tylko prawie dwuletnia delegacja) i ciężko byłoby mi powiedzieć coś złego na ten kraj oprócz czystego #!$%@?
@Idzpanwjaro: A która religia nie była narzędziem politycznym? Nie wiem, może mitologia grecka, nordycka? Wierzenia z czasów pogan?

Sama w sobie, religia jest niegroźna (zwłaszcza modernistyczny chrześcijanizm) i raczej na plus. Problem zaczyna się wtedy gdy zamiast korzystać z tego narzędzia w celu propagowania odpowiednich wartości i nadawania kierunku społeczności, ktoś używa swojej pozycji dla własnych korzyści. Najgorzej gdy są one sprzeczne z tym co głosi i krzywdzi przy tym osobę
@Notes: podanie przykładu Turcji jako kraju prawdziwie muzułmańskiego to pomyłka, to kraj laicki jak większość Europy. Religia chrześcijańska to w zasadzie religia wolności, gdzie twoje sumienie powinno decydować o tym co robisz, a Kościół i inni katolicy powinni wskazywać drogę, a nie coś nakazywać. Dlatego organizacje jak wspomniane ordo nie ma wiele wspólnego z katolikami(prawdziwymi) bo oni chcą narzucić swoj sposób myślenie, a nie pokazać drogę i dać wybor twojemu sumieniu
@Notes akurat lewactwo to już miało okazję się popisać swoim zamordyzmem w czasach pandemii, wyszło im to bardzo dobrze... Apropo religii to oprócz tego, że Polska nadal wspiera Kościół (czego nie popieram), to w jaki niby sposób katolicy wprowadzają zamordyzm w Twoje życie? Pytam serio, bo ja jakoś tego nie widzę w swoim życiu. W szkole z religii możesz się wypisać, do kościoła nikt nie zmusza żeby chodzić. Prędzej mogę zauważyć, że
@Idzpanwjaro: dokładnie, ja najbardziej sobie cenię wolność, a religia typu islam jest zaprzeczeniem wolności. Chrześcijaństwo jednak nie jest takie samo, bo w jakiś sposób pomogło nam ukształtować zachodnią cywilizację.