Wpis z mikrobloga

@deiceberg robisz trochę #!$%@? z logiki.
Lewactwo nie miałoby nic do katolików i prawakow gdyby nie to, że katolicy i prawacy zamordyzmem narzucają swoje wartości.
Jakoś lewactwo nie narzeka na buddystów ani na islam ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@deiceberg: tylko, że problemem jest tutaj wtrącanie się religii w życie innych. Gdyby tego nie robili to raczej nie zwracano by na nich uwagi tak jak nie zwraca się uwagi na miłośników kryminałów, chociaż ktoś lubi czytać romanse, bo ci pierwsi nie zmuszają mnie do czytania kryminałów/nie zabraniają wydawania romansów, bo im się nie podobają.
  • Odpowiedz
@Pompejusz tak? Chrześcijanie też spalili pół świata w imię religii ;) jakbyś się troszkę zainteresował to wiedziałbyś gdzie i dlaczego jest zamordyzm w krajach islamskich a gdzie zamordyzmu nie ma :)
Co ciekawego powiesz o buddyzmie? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@deiceberg robisz trochę #!$%@? z logiki.

Lewactwo nie miałoby nic do katolików i prawakow gdyby nie to, że katolicy i prawacy zamordyzmem narzucają swoje wartości.

Jakoś lewactwo nie narzeka na buddystów ani na islam ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Notes no debil no
  • Odpowiedz
@Notes: Sam jestem przeciwnikiem wszystkich religii abrahamowych włącznie z chrześcijaństwem, mdz innymi dlatego, że interesuję się religiami swiatowymi i ich historia, dodatkowo wychowując się mdz innymi wsród muzułman.

I właśnie śmieszy mnie bardzo, albo raczej zatrważa ta wasza lewacka, progresywno-pseudointelektualna obrona Islamu bo tak go wasze mainstreamowe media i autorytety bronią i usprawiedliwiają.

Islam to system religijno-politczny, przy którym chrześcijaństwo ze wszystkimi swoimi wadami to jest mały pikuś, i to
  • Odpowiedz
Co ciekawego powiesz o buddyzmie? ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Notes: Buddyzm jest wbrew pozorom bardzo krwawą ideologią, bo trudno nazwać typową religią. Jedyny kraj, który można nazwać buddyjskim Birma to najgorsze miejsce do życia i buddyzm się do tego walnie przyczynił.
  • Odpowiedz
@Idzpanwjaro ciężko nazwać mnie lewakiem ale do prawactwa też mi daleko. Jestem bardziej bacznym obserwatorem z boku. Chyba, że bycie neutralnym to też lewactwo…
Do samej religii jako religii też nic nie mam. Niech kazdy robi sobie co chce i wierzy sobie w co chce .
Swego czasu pomieszkiwałem w Turcji (nie był to urlop tylko prawie dwuletnia delegacja) i ciężko byłoby mi powiedzieć coś złego na ten kraj oprócz czystego #!$%@? politycznego ( ale to samo jest przecież w Polsce )
Oczywiście w Turcji też jest wiele #!$%@? aspektów ale to, że jest to państwo islamskie byłoby ostania rzeczą jaką wymieniłbym jako wady.
Wspominasz coś o strachu przed islamem. Odniosłeś się tylko do niego mimo, że dla przykładu podałem też celowo buddyzm. Jedyny zareagował kolega @djtartini1
Wspomnijcie mi proszę jakiego wyznania był ten typ co zabił ostanio pięciolatka? Albo ten co zabił całą rodzinę? Albo ci nożownicy o których tak mało mówi się w ogólnopolskich mediach. Wystarczy za to w pisać w google i otworzyć wiadomości lokalne gdzie codziennie pisza o krwawych
  • Odpowiedz
@Idzpanwjaro: A która religia nie była narzędziem politycznym? Nie wiem, może mitologia grecka, nordycka? Wierzenia z czasów pogan?

Sama w sobie, religia jest niegroźna (zwłaszcza modernistyczny chrześcijanizm) i raczej na plus. Problem zaczyna się wtedy gdy zamiast korzystać z tego narzędzia w celu propagowania odpowiednich wartości i nadawania kierunku społeczności, ktoś używa swojej pozycji dla własnych korzyści. Najgorzej gdy są one sprzeczne z tym co głosi i krzywdzi przy tym
  • Odpowiedz
@Notes: podanie przykładu Turcji jako kraju prawdziwie muzułmańskiego to pomyłka, to kraj laicki jak większość Europy. Religia chrześcijańska to w zasadzie religia wolności, gdzie twoje sumienie powinno decydować o tym co robisz, a Kościół i inni katolicy powinni wskazywać drogę, a nie coś nakazywać. Dlatego organizacje jak wspomniane ordo nie ma wiele wspólnego z katolikami(prawdziwymi) bo oni chcą narzucić swoj sposób myślenie, a nie pokazać drogę i dać wybor twojemu
  • Odpowiedz
@Notes akurat lewactwo to już miało okazję się popisać swoim zamordyzmem w czasach pandemii, wyszło im to bardzo dobrze... Apropo religii to oprócz tego, że Polska nadal wspiera Kościół (czego nie popieram), to w jaki niby sposób katolicy wprowadzają zamordyzm w Twoje życie? Pytam serio, bo ja jakoś tego nie widzę w swoim życiu. W szkole z religii możesz się wypisać, do kościoła nikt nie zmusza żeby chodzić. Prędzej mogę zauważyć,
  • Odpowiedz
@Idzpanwjaro: dokładnie, ja najbardziej sobie cenię wolność, a religia typu islam jest zaprzeczeniem wolności. Chrześcijaństwo jednak nie jest takie samo, bo w jakiś sposób pomogło nam ukształtować zachodnią cywilizację.
  • Odpowiedz