Wpis z mikrobloga

musiałam zrobić mnóstwo badań do wizyty z medycyny pracy na studia (ekg, okulista, lipidogram, bilirubina, próby wątrobowe) no i wydrukowałam te wyniki razem z morfologia, bo mi zlecił lekarz przy okazji. no i baba tak patrzy i pyta:
- mięsa pani nie je?
- no nie
- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?
- ze względów ideologicznych
- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię

czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.

#wegetarianizm #weganizm #medycyna #kiciochpyta #przesladowaniawegetariannieustaja #lekarz #logikarozowychpaskow
  • 357
@kwasnydeszcz: a ja trochę pod prąd opiszę. Disclaimer: jestem anty-wege i ogolnie to Was nie lubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*Natomiast* uważam że zachowanie lekarza nie było odpowiednie. Z prostego powodu, tak jak Ty nie jesz tego ze wzgledow IDEOLOGICZNYCH - tak samo opinia tego lekarza była nacechowana wzgledami IDEOLOGICZNYMI.

Jesli rozmowa wygladala tak jak ja przedstawilas to przeciez odrazu widac, ze lekarz ma problem z Twoim
@kwasnydeszcz: "czy powinnam to gdzieś zgłosić?"
Oczywiście, jak to możliwe, że lekarz śmie w ogóle krytykować kobietę. Odebrać prawo do wykonywania zawodu i piekła z takim lekarzem od razu...

"nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat*)" - Ty myślisz że anemie to się ma po odstawieniu mięsa na tydzień czy właśnie na skutek braku zbilansowanej i ubogie diety po wielu latach?

Po pierwsze czy Twoje wege było
mień lekarkę. Anemia z niejedzenia mięsa to jest bzdura, którą ci lekarze wynieśli jeszcze z PRLu. Są ludzie, którzy mają od lat dietę wegańską i uprawiają przy tym sport na poziomie zawodowym/pół-zawodowym. Kwestia dobrej suplementacji


@zymotic: no, ale nasza wegetarianka o tym nie wie, ze ma suplementowac, jezeli nie je miesa
Czyli ideologia weszla za mocno, ze dieta wegetarianska/weganska jest pelnowartosciowa
@zymotic: nie wpadłeś na to, że anemia może być składową wieku czynników, w tym źle zbilansowanej diety?

@10129 być może OP-ką wygląda jak standardowa wege czyli 160cm i 45kg wagi więc ją wysłali na komplet badań.
@kwasnydeszcz problemy kobiet w XXI wieku, przecież lekarz ci czarno na białym podał, czemu masz anemię. Żelazo z mięsa po prostu jest lepiej przyswajalne, niż to z roślin (przeważnie, poza paroma wyjątkami). No ale skoro ideologiczne rzeczy są ważniejsze, no to sama sobie odpowiedziałaś, czemu masz anemię.
Lubie takich ludzi, jak ty, którzy się o takie rzeczy oburzają, od razu jakoś tak weselej mi.
i poczułam się dotknięta.

@kwasnydeszcz:
Większość ludzi potrzebuje religijności. Jak ludzie odeszli od Boga (i dobrze) to część z nich popadła w skrajne lewactwo. A skrajne lewactwo ma tendencję do tworzenia sobie bożków, przez co:
- tworzy nowe tematy tabu,
- wszystko obraża ich jeśli obraża to ich bożków.
A te bożki to teraz:
- ekologia i klimat
- wege
- rasizm
- feminizm
I tak z jednej religijnośc i tematów
to jeszcze będziesz obrażana fajnie


@LeKosmita: Jeśli lekarz mówi ci o schorzeniu i skąd ono się wzięło to nie znaczy, że obraża cię. Jeśli powie do ciebie "ty tempa ruro jedz mięso bo masz anemię", albo by powiedział "no i ze swojej głupoty ma pani anemię" wtedy cię obraża. Fajna generacja snowflejków, która nawet nie zna znaczenia słów jakich próbuje używać. Beka z was. Drośniecie i szybko dostaniecie od życia, że
Nie jesz mięsa ze względów ideologicznych ale czasem #!$%@? pęto. Czyli wybierasz że akurat ta świnia zasłużyła na to żebyś ją wysrała a inna już nie?


Nie widzisz tutaj niczego dziwnego?


@xxx_XXX_xxx: skup sie, bedzie trudne: ktoś chce ograniczać cierpienie zwierząt z powodów ideologicznych, ale lubi mięso i od wielkiego święta sobie pozwoli.