Wpis z mikrobloga

musiałam zrobić mnóstwo badań do wizyty z medycyny pracy na studia (ekg, okulista, lipidogram, bilirubina, próby wątrobowe) no i wydrukowałam te wyniki razem z morfologia, bo mi zlecił lekarz przy okazji. no i baba tak patrzy i pyta:
- mięsa pani nie je?
- no nie
- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?
- ze względów ideologicznych
- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię

czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.

#wegetarianizm #weganizm #medycyna #kiciochpyta #przesladowaniawegetariannieustaja #lekarz #logikarozowychpaskow
  • 357
@kwasnydeszcz: ale w czym Ty widzisz problem?
Wyniki wskazują na anemię to szuka przyczyny - najprostszą jest po prostu brak mięsa w diecie i poszła tym tropem.
Zapytała czy nie jesz mięsa - potwierdziłaś.
Zapytała dlaczego (żeby wykluczyć np. fenyloketonurię) - powiedziałaś że z powodów ideologicznych.
No i podsumowała to po prostu - z powodów ideologicznych nie jesz mięsa i dlatego masz anemię.
nie mam anemii ze względu na dietę


@kwasnydeszcz: to dlaczego masz anemię? Komentarz nie na miejscu, ale z drugiej strony, skoro masz anemię, to przydałoby się coś z tym zrobić.

Wiem, że może być wiele przyczyn, ale często to właśnie po prostu niedobór żelaza w diecie lub niedobór wchłaniania żelaza (np. ze względu na za niską podaż witaminy C).

@kwasnydeszcz Zdajesz sobie sprawę ile już razy tu sama sobie zaprzeczyłaś?

Identyfikuję się jako wege


(Ale)

czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla


(Czyli wtedy się nie identyfikuję)

a wieprzowiny to akurat nigdy nie jem


(Czasem tylko z grilla #!$%@? pęto, czyli kiełbasę wieprzową)

( ͡º ͜ʖ͡º)
@kwasnydeszcz: Poza anemią również płaczliwość ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pani doktor się o Ciebie troszczy. Anemia to naturalna konsekwencja zwykłej diety roślinnej. Bez suplementacji będzie bardzo trudno się jej pozbyć. Mięsko jest dobre dla zdrowia, i mówię to jako osoba która w przeszłości go nie jadła. Najnowsze badania stawiają sprawę jasno. Dużo zdrówka