Wpis z mikrobloga

musiałam zrobić mnóstwo badań do wizyty z medycyny pracy na studia (ekg, okulista, lipidogram, bilirubina, próby wątrobowe) no i wydrukowałam te wyniki razem z morfologia, bo mi zlecił lekarz przy okazji. no i baba tak patrzy i pyta:
- mięsa pani nie je?
- no nie
- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?
- ze względów ideologicznych
- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię

czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.

#wegetarianizm #weganizm #medycyna #kiciochpyta #przesladowaniawegetariannieustaja #lekarz #logikarozowychpaskow
  • 357
@kwasnydeszcz: A za co i na jakiej podstawie chcesz to zgłaszać, przecież prawdę ci powiedział. Gdybyś paliła papierosy i dostała raka, a lekarz by powiedział: no, i od palenia fajek dostała pani raka, to też biłabyś pianę i zgłaszała? Powiedziałaś mu, że ze względów ideologicznych nie jesz mięsa to ci odpowiedział, że w takim razie z powodu tych względów ideologicznych masz anemie. Co ci tu nie pasuje? Wskazał ci wyraźnie co
@radomir-rimodar: Art. 3. Kodeksu etyki lekarskiej:

Lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania.


Ewidentnie nie rozumiesz, że lekarz wyraził opinię, która nie leży w jego kompetencjach.
@kwasnydeszcz: @MIKULZIOMAL: nie, powód powinien brzmieć "niedobór magnezu" i ewentualne wskazanie, że taki niedobór występuje z powodu niejedzenia mięsa, a nie "z powodu ideologii". Jest mnóstwo wegetarianów i wegan bez takich problemów. Dziwne, że tu wszyscy normalizują takie docinki. Lekarz, tak jak każdy pracujący z ludźmi powinien zachowywać profesjonalizm. A tymczasem wiele z nich to buce, którzy wyładowują swoje frustracje na pacjentach. To tak jakbyś miał przyjść do lekarza i
@Logytaze: jest wolnym człowiekiem, mamy wolność słowa, wolno mu mówić co chce, nie wiem gdzie ty tu widzisz naruszenie tego artykułu etyki, przecież on nie wykazał się brakiem szacunku dla niej, nie powiedział jej, że jest głupia bo nie je mięsa, on tylko wskazał, że jej poglądy mogą być przyczyna choroby. Więc wykazał się dużym szacunkiem, bo potraktował ją jak poważną, dojrzałą osobę, która może zrozumieć, że pewne zachowania mogą mieć
jest wolnym człowiekiem, mamy wolność słowa, wolno mu mówić co chce,


@radomir-rimodar: Nie, nie wolno, bo nie jest w danej sytuacji osobą prywatną, tylko lekarzem świadczącym usługi medyczne.

przecież on nie wykazał się brakiem szacunku dla niej


Wykazał się brakiem szacunku. Stwierdzenie, że ktoś cierpi na anemię z przyczyn ideologicznych nie jest opinią lekarską.

że jej poglądy mogą być przyczyna choroby.


Przyczyną anemii jest przede wszystkim źle zbilansowana dieta. To jest
jestem po prawie i idę na lekarski


@kwasnydeszcz: Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale wydaje mi się, że oszukujesz.

Jak ktoś kto pisze jak pustak mógł ukończyć prawo, a tym bardziej ukończy medycynę.
@kwasnydeszcz masz anemię ze względu na dietę, nie mówię że powinnaś jeść mięso, tylko zwiększyć roślinne odpowiedniki z dużą ilością żelaza i Wit b. Ewentualnie suple lub zastrzyki. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, żelazo jest najlepiej przyswajalne z mięsa. Mógł to powiedzieć miłej oczywiście, ale z drugiej strony lekarze tak już mają, walą prosto z mostu bez zaglebiania w uczucia.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

czy to jest normalne


@kwasnydeszcz: Tak, to jest normalne. Psujesz sobie zdrowie niezdrową dietą, która nie dostarcza ci składników odżywczych, a potem chodzisz albo będziesz chodzić po lekarzach i ja będę musiał z moich składek płacić za twoje leczenie, bo ci było szkoda zwierzaczków?
Jedzenie mięsa powinno być przymusowe.
Nie ma czegoś takiego jak dobra suplementacja bo każdy organizm reaguje inaczej a ty nie jesteś w stanie badać się co rusz