Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawiedliwość - 35,8% - 197 mandatów (⬆ 0,8%)
2. Koalicja Obywatelska - 28,4% - 151 mandatów (⬇ 1%)
3. Konfederacja - 9,7% - 40 mandatów (⬇ 0,5%)
4. Trzecia Droga - 9% - 33 mandaty (⬇ 0,5%)
5. Lewica - 8,7% - 38 mandatów (⬆ 0,5%)

Pobierz rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawi...
źródło: canvas1

Na które ugrupowanie zagłosujesz?

  • Prawo i Sprawiedliwość 5.0% (321)
  • Koalicja Obywatelska 49.1% (3151)
  • Konfederacja 16.0% (1027)
  • Trzecia Droga 16.4% (1051)
  • Lewica 4.6% (298)
  • Jeszcze nie wiem 6.3% (406)
  • Nie idę na wybory 2.6% (170)

Oddanych głosów: 6424

  • 153
@piotr_forsa: Gadałem z pisowcem (moja matka).

To są ludzie po pierwsze mało inteligentni i mało wiedzący, po drugie roszczeniowi i oczekują, że państwo im da. Wychowani w PRL, lub przez ludzi wychowanych w PRL. Homo sovieticus.

Po drugie, oglądają tylko "media narodowe" (ona akurat TVP i TV republika), więc mają jednostronny ogląd na sytuację, albo czasem patrzą na TVN, ale tam jest przeginka w "drugą" stronę, co tylko ich radykalizuje bardziej.
@rales: Te wyniki cieszą że wygra PO i odsunie PIS od władzy. Mnie bardziej martwi że PO znowu od władzy odwali i rozdawnictwo jak było tak będzie za PIS, elektronie atomową uśmiercą, co by Niemcom nie psuć biznesu, a o przedsiębiorcach na JDG to się mówi w czasie wyborów, a po wyborach jest nagle ciemnota.
@Mrbimbek: ale nie musisz mi takich rzeczy tlumaczyc, ja sobie doskonale zdaje sprawe ze ludzie dla tych 800+ i innych syfow by wskoczyli za pisem w ogien i pewnie ta partia wygra. Ja jako 26 bezdzietny facet pracujacy na uop moge jedynie przecierac oczy ze zdumieniem i smiac sie przez lzy.
@PODLECKIv2: oglądasz patostreamy więc nie masz praw wyborczych, trzeba najpierw osiągnąć dorosłość.
@piotr_forsa jako 26 letni facet nie pamiętasz że w 2015 roku najniższa pensja wynosiła 1750 zł brutto przy euro w cenie 4 zł. Z resztą ludzie poniżej 30 roku życia bardzo slabo pamiętają co się działo za rządów PO, nie mówię kompletnie o ośmiorniczkach czy rym że tusk niby uciekł do UE, tylko konkretnie o gospodarce, sytuacji na rynku
PIS (197) + PO (151) + Lewica (38) = 386


@Gumaa: to głosuj na Trzecią Drogę lub Bezpartyjnych.

A nie na Konfederację, która nie głosuje wcale, bo się wstrzymuje, a potem będzie w koalicji z PiS.
@mk321: Konfa bardzo często jako jedyne ugrupowanie w Sejmie sprzeciwiała się temu, co odwalał POPIS. Trzecia dogra to jakiś zlepek losowych ludzi i szczerze mówiąc prędzej oni się wykruszą i pójdą do PISu albo PO. Plus ich Lider Hołownia ma nieakceptowalne poglądy, jak chociażby jak najszybszą likwidację gotówki. Cholera wie, jakie inne zamordystyczne pomyły mają.

Prędzej zagłosuję na Partię Liberalną albo Dobry Ruch, ale nawet nie jestem teraz pewny, czy zebrali
więcej fitfor55 i podobnych kretynizmów to na pewno nie będziemy mieli "nastrojów antyunijnych".


@datester: No 9%. Z nimi można sobie łatwo poradzić. Wystarczy coś wspomnieć o szczepionkach i od razu zapomną o Uni.
@rales właśnie ukazał się nowy sondaż kantar:

PIS: 34%
KO: 30%
Lewica: 10%
TD: 9%
Konfederacja: 8%

Opozycja z bezwzględną większością 244 mandatów

Coś pięknego, będzie ciekawie
@piotr_forsa: PO #!$%@?ła nas zbyt długo kiedyś, na szczęście wychodzimy na prostą. Czy była inflacja i problemy przed covidem? NIE! Do 2020r żyło nam się wszystkim naprawde dobrze, przypomnijcie sobie ludzie i nie dajcie się zmanipulować, bo wojna u progu naprawde robi spory problem.