Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawiedliwość - 35,8% - 197 mandatów (⬆ 0,8%)
2. Koalicja Obywatelska - 28,4% - 151 mandatów (⬇ 1%)
3. Konfederacja - 9,7% - 40 mandatów (⬇ 0,5%)
4. Trzecia Droga - 9% - 33 mandaty (⬇ 0,5%)
5. Lewica - 8,7% - 38 mandatów (⬆ 0,5%)

rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawi...

źródło: canvas1

Pobierz

Na które ugrupowanie zagłosujesz?

  • Prawo i Sprawiedliwość 5.0% (322)
  • Koalicja Obywatelska 48.9% (3159)
  • Konfederacja 16.0% (1037)
  • Trzecia Droga 16.5% (1067)
  • Lewica 4.7% (301)
  • Jeszcze nie wiem 6.3% (406)
  • Nie idę na wybory 2.6% (171)

Oddanych głosów: 6463

  • 153
  • Odpowiedz
@piotr_forsa wyobraź sobie, że jesteś w rodzinie z 5ciorgiem dzieci, biednej, ojciec alkoholik i nie ma co do gara wkładać, panie która partia nam tyle dała... itp...

tym prostym 500+ kupili sobie wyborców. tak proste, że aż dziw, że nikt wcześniej na to nie wpadł
  • Odpowiedz
  • 3
Z latarnikiem jest problem taki, że opiera się na obiecankach wyborczych


@Rachey: testy wyborcze zawsze opierają się programach i obietnicach wyborczych, a nie na prawdziwych zamiarach partii. np. Kto mógł przypuszczać w 2015 czy 2019, że Kukiz się sprzeda pisowi
  • Odpowiedz
@rales: @skurvil A jeśli możliwe są kombinacje 2 różnych koalicji to kto którą wybiera? Jest na to reguła? Ta koalicja która uzbiera więcej mandatów i prezydent z automatu klepie że OK?
  • Odpowiedz
@rales: czyli trzeba na tych podprogowców Trzecią Drogę oddawać głos, żeby weszli cudem do sejmu, inaczej PiS zgarnie dodatkowe mandaty i kolejne lata #!$%@? nas w dupę. Ekstra wybór. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 10
A jeśli możliwe są kombinacje 2 różnych koalicji to kto którą wybiera? Jest na to reguła? Ta koalicja która uzbiera więcej mandatów i prezydent z automatu klepie że OK?


@Saeglopur:
Pierwszy krok jest taki, że Prezydent desygnuje dowolną osobę na premiera (na 99% będzie to Morawiecki bądź inny wskazany przez Kaczora) i ma 28 dni na stworzenie rządu. Po tym czasie jest głosowanie tzw. wotum zaufania. min. 231 posłów (bezwględna większość)
  • Odpowiedz
  • 1
czyli trzeba na tych podprogowców Trzecią Drogę oddawać głos, żeby weszli cudem do sejmu, inaczej PiS zgarnie dodatkowe mandaty i kolejne lata #!$%@? nas w dupę. Ekstra wybór


@let_it_be: Według aktualnych sondaży, aby PiS uzyskał samodzielną większość (231 mandatów lub więcej) muszą się spełnić trzy warunki:
1. Trzecia Droga nie wchodzi do sejmu
2. PiS wygrywa i to z przewagą min. 5-7% nad KO
  • Odpowiedz
@rales: zaznaczam "jeszcze nie wiem", bo robie te wszystkie testy latarniki i tak dalej, wychodzi konfa, ale czytam wykopków że jedyne co konfa może zrobić to wejść w układ z pisem, a pisu nienawidzę, więc na 80% jednak zagłosuję za Tuskami, ale jeszcze nie wiem
  • Odpowiedz
trzecia drogą to ludzie tuska. A jak można głosować na platformę to nie wiem


@okcydencik: Trzecia Droga to ludzie Tuska, Lewica to ludzie Tuska, PO/KO/Nowoczesna to ludzie Tuska, PiS to lewacy, więc zostaje tylko Konfederacja czyli ludzie Putina. Żeby PiS miał z kim wejść w koalicję.

Zauważ, że Trzecia Droga nawet nie wzięła udziału w marszu Tuska. Jak to mogą być ludzie Tuska...
  • Odpowiedz
@rales: Mam pytanie, czy mógłbyś zawołać plusujących w czwartek/piątek przed ciszą wyborczą, gdzie podsumujesz sondaże opublikowane od początku października? Za miesiąc będzie po wyborach i takie zestawienie sondaży już mało kogo będzie interesować.
  • Odpowiedz
@rales: przy jakiej to frekwencji liczone? Masz gdzieś ile było wzięte pod uwagę?

Bo chcę policzyć ile ludzi to będzie 1% głosujących (nie wszystkich, tylko tych którzy wzięli udział w głosowaniu).
  • Odpowiedz