Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawiedliwość - 35,8% - 197 mandatów (⬆ 0,8%)
2. Koalicja Obywatelska - 28,4% - 151 mandatów (⬇ 1%)
3. Konfederacja - 9,7% - 40 mandatów (⬇ 0,5%)
4. Trzecia Droga - 9% - 33 mandaty (⬇ 0,5%)
5. Lewica - 8,7% - 38 mandatów (⬆ 0,5%)

rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawi...

źródło: canvas1

Pobierz

Na które ugrupowanie zagłosujesz?

  • Prawo i Sprawiedliwość 5.0% (322)
  • Koalicja Obywatelska 48.9% (3159)
  • Konfederacja 16.0% (1036)
  • Trzecia Droga 16.5% (1067)
  • Lewica 4.7% (301)
  • Jeszcze nie wiem 6.3% (406)
  • Nie idę na wybory 2.6% (171)

Oddanych głosów: 6462

  • 153
@JemBanaNyga żyjesz w innym świecie. Inflacja nam rośnie od 2017, w 2020 po prostu wybiła w kosmos. Idziemy na dno, niszcząc to co udało się jako-taki wypracować w poprzednich latach. Obecnie mamy wyłącznie socjal na kredyt, który będzie trzeba w końcu spłacić. Zupełnie jak za Gierka. Ale wiadomo, że PRLu nikt w szkołach już nie uczy...
Prędzej zagłosuję na Partię Liberalną albo Dobry Ruch, ale nawet nie jestem teraz pewny, czy zebrali podpisy w moim okręgu.


@Gumaa: pewnie nie ma, a nawet jak są, to niestety będą pod progiem.

To jeszcze zostali ci Bezpartyjni.

Co prawda, to też przybudówka PiSu (reklamy w internecie Bezpartyjnych były kupowane przez PiS), ale lepiej tak niż bezpośrednio na PiS lub Konfederację. Będą musieli przeciągać pojedynczych ludzi, a nie jak Konfederację po
@mk321: poważnie nie rozumiem czemu uważacie, że Konfa nagle cała wejdzie w koalicję z PISem. Jeszcze bym zrozumiałem obawy, że jacyś losowi ludzie się wykruszą, bo ciężko jest zebrać tylu ludzi na listach i zagwarantować, że wszyscy są warci zaufania. Zwłaszcza jakby udało im się wprowadzić kilkudziesięciu posłów. Ale nie trafia do mnie podejrzenie, że całe ugrupowanie wejdzie w koalicję.

Byli całą kadencję w Sejmie i się z PISem nie zbratali.
Byli całą kadencję w Sejmie i się z PISem nie zbratali.


@Gumaa: przecież PiS ma większość i nie potrzebuje żadnego koalicjanta.

Pomyśl, gdyby teraz byli razem (nie wiadomo po co), to by stracili szansę na później. Bo by pokazali, że będą w koalicji i nikt na Konfederację by nie zagłosował. Dlatego oficjalnie nie mówią o tym.

Wybory się skończą i będą. Wykorzystają szansę kiedy będzie potrzeba (PiS nie będzie miał większości
@mk321: i co Konfa niby będzie z tego miała, że popełni samobójstwo polityczne? Czas jest tylko na ich korzyść. Wyborcy pisu w większości powoli umierają, a wyborcy Konfy powoli uzyskują prawa wyborcze. Nie ma najmniejszego powodu, aby wchodzili z pisem w koalicje. W Konfie jest mnóstwo przedsiębiorców, a sam Mentzen ryzykuje swój biznes kancelarii podatkowej. Mieliby ryzykować utratę swoich biznesów dla koalicji z PISem? XD
Z całym szacunkiem ta teoria nie
@piotr_forsa ja mam taką teorie, że jak taki przeciętny polak ma za dużo wolności, to się gubi i mu #!$%@?, ewentualnie myśli, że jak państwo nie próbuje kontrolować właściwie wszystkiego, to że to anarchia. Ewentualnie polaczki są już tak zabiedzone i tak głupie ekōnōmicznie, że pomachasz im przed nosem ich własnymi pieniędzmi i już pełne gacie ze szczęścia.
Unia jest coraz głupsza, ale bądźmy poważni, w porównaniu do pomysłów pis i kucyków
@rales: jak robisz średnią? Bierzesz wszystkie wyniki do kupy czy medianę? Bo w tym pierwszym przypadku średnią z pewnością mocno zawyżają jakieś pseudobadania z pisowskich gazetek typu socialchanges od braci dojących
  • 0
jak robisz średnią?


@uziel: "Próba badanych wybranych sondaży ośrodka A i B jest mnożona przez poparcie w procentach (mnożnik) każdej partii. W wyniku mnożenia otrzymujemy iloczyny stanowiące liczbę ankietowanych dla poszczególnych partii."