Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawiedliwość - 35,8% - 197 mandatów (⬆ 0,8%)
2. Koalicja Obywatelska - 28,4% - 151 mandatów (⬇ 1%)
3. Konfederacja - 9,7% - 40 mandatów (⬇ 0,5%)
4. Trzecia Droga - 9% - 33 mandaty (⬇ 0,5%)
5. Lewica - 8,7% - 38 mandatów (⬆ 0,5%)

Pobierz rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

WRZESIEŃ 2023

1. Prawo i Sprawi...
źródło: canvas1

Na które ugrupowanie zagłosujesz?

  • Prawo i Sprawiedliwość 5.0% (321)
  • Koalicja Obywatelska 49.0% (3153)
  • Konfederacja 16.0% (1029)
  • Trzecia Droga 16.4% (1055)
  • Lewica 4.6% (298)
  • Jeszcze nie wiem 6.3% (406)
  • Nie idę na wybory 2.6% (170)

Oddanych głosów: 6432

  • 153
i PO musiało zrobić koalicję z pisem


@FLAC: no, kiedyś taka koalicja już była, wyborcza, bo ta koalicja dupolu trwa od prawie 20 lat; obie partie wodzowskie, obie parte władzy, obie partie z tego samego politycznego korzenia, obie partie głosujące tak samo, ich wyborcy w jałowym klinczu kłócą i wyzywają się o nic przez ćwierć wieku, a ludzie ciągle łapią tę zarzutkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz dzyndzla - >i PO musiało zrobić koalicję z pisem

@FLAC: no, kiedyś taka koalicja już...
źródło: 1316871024dscf0093_jpg_900x800_q92_jpg_900x800_q92
@rales: I na kogo tu głosować... z jednej strony pewnik to KO, Lewica ma stabilne 8%, ale 3Droga musi wejść do sejmu, a jest bardzo blisko 8%...
@rales: ładnie widać patologię większościowej ordynacji.

Te trzy partie z dołu listy mają w sumie 27.4% poparcia, czyli praktycznie tyle co KO.
Ale mandatów w sumie 111, czyli znacznie mniej niż 151 które dostanie KO.

A jeszcze należy pamiętać że "trzecia droga" to koalicja, więc mają próg 8% i całkiem możliwe że w ogóle progu nie przekroczą, wtedy ponownie (jak w 2015) 1/4 głosów pójdzie poniżej progu (a więc tak naprawdę
@datester dalej lepiej niż PiS. Obecnie żadna inna partia nie ma szans odebrać władzy. Więc głosujesz albo na PiS albo przeciwko. Witamy w realnym świecie.
@rales #!$%@?, usuń topić, kliknąłem przez przypadek konfederacja. Musisz oddzielać to, a nie jedno obok drugiego. Wstyd mi teraz i czuję się źle
ja się mogę założyć, gdzie link?


@xdTM: https://wykop.pl/wpis/73037449/od-pewnego-czasu-wbrew-zdrowemu-rozsadkowi-i-prawd

wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne, więc chciałbym, żeby z tych wojenek politycznych na wykopie wyszło coś dobrego, więc proponuję @tangofoxtrot publiczny zakład o 1000 zł na dowolny dom dziecka w Polsce dot. tego czy PiS zawrze koalicję z Konfederacją - ja twierdzę, że taki scenariusz nie nastąpi. Wcześniej osoby wypowiadające się z pewnością co do przyszłej rzekomej koalicji nie chciały się