Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ciężko jest znaleźć dobrą pracę na zachodzie znając tylko angielski + język danego kraju bez żadnego fachu? (zakładając że docelowo chce tam zostać i być częścią społeczeństwa ale póki co żyje w PL).
Ostatnio sobie myślałem dlaczego by nie przeprowadzić się i żyć jak typowy Niemiec czy Holender? Nie żadne mrożonki czy zbiory ale bardziej ambitne prace jakieś biurowe. W dobie multikulti i starzejącego się społeczeństwa nikogo już nie dziwi mieszane środowisko. Nie mam żadnego fachu (jedynie studia ekonomiczne) + gdybym się nauczył perfekt danego języka to jak by wyglądało gdybym aplikował na stanowiska biurowe gdzie nie jest wymagana jakaś specjalistyczna wiedza? albo jakieś firmy międzynarodowe gdzie głównie gada się po ang?

#emigracja #europa #praca #niemcy #holandia #francja #norwegia #anglia #szwecja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a dlaczego anonimowo, co w tym kontrowersyjnego?

Ja pracowałem w "zachodnim" biurze, nie wiem dlaczego miało by to byc jakies dziwne. Imho wszystko zalezy od "przydatności" i doświadczenia.
Normalnie rekrutują, z tym ze ja mialem 10,lat doświadczenia w polsce i po prostu aplikowałem tam.
Mysle że o wiele łatwiej bylo by gdybys miał doświadczenie, startując do pierwszej pracy może być ci równie trudno co w Polsce szukając pracy biurowej bez
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Twój problem polega na tym, że nie rozumiesz ze trawa nie jest tam bardziej zielona niż u nas. Oczywiście jeżeli masz najgorsza pracę to tam będziesz miał lepsze życie, ale jeżeli aspirujesz wyżej to nie koniecznie. U nas sa śmiesznie niskie podatki i wszystko jest oczywiste. Za granicą wszystko jest poyebane

Oni też mają swoje problemu polityczne, polityków którzy kradna jeszcze więcej, więcej obsrajtkow i kaczorow.

Co więcej tam zawsze
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Panzerhund: Nie mam konta. Jaki kraj i co robisz?
@TakiSobieLoginWykopowy: Nie wiem, na przyuczenie? Przecież praca biurowa to kwestia zaznajomienia się np. z danym oprogramowaniem i procesem, więc chyba każdy nowy przez to przechodzi? Przecież można być nie wiem.. od komplementowania zamówień albo planowania budżetu, cokolwiek.
@programista15cm: Też chciałbym spróbować coś nowego, zaznać nowego życia. Nie wiem czy byłbym takim obywatelem drugiej kategorii gdzie na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: NiebotycznyWojciech a ty dalej żyjesz marzeniami, zamiast się ogarnąć. Do pracy biurowej to oni mają swoich, po ichniejszych szkołach. Ale gdybyś znał np ten niderlandzki (co w twoim przypadku i tak jest nierealne) to mógłbyś robić w NL jako poganiacz Polaków w tych agencjach pracy itp i może taka praca "biurowa" by była osiągalna dla kogoś takiego jak ty...
  • Odpowiedz
Bez przydatnych umiejętności to ciężko o coś takiego w Polsce, a co dopiero tam xd
Zakładając że poznasz język na jakieś C1, to nie muszą Cię gorzej traktować, tylko normalna rekrutacja będzie i albo coś potrafisz albo mają budżet na uczenie Cię przez pół roku
  • Odpowiedz
@mirko_anonim @TakiSobieLoginWykopowy @trzyakordy @664565435453543543 @foneswein @dsomgi00

Wiadomo, zaden polak w DE nie pracuje w korpo, biurach czy w powazniejszych zawodach. Wszyscy dygamy na produkcji z Romkami ;)
A tak na serio to sam jezyk niemiecki nie daje Wam nic. W koncu istnieja miliony Niemcow, ktorzy sila rzeczy znaja biegle niemiecki a nie pracuja w tego typu pracach ;)
Tu sa wazne umiejetnosci wymagane przy tego typu pracy. No i exp, pewnie pare
  • Odpowiedz