Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Słyszałem że często motywacje do posiadania dzieci są narcystyczne, np. chcę przekazać moje geny, chcę mieć wymarzone dziecko, które będzie moją lepszą kopią itd. Ale mi osobiście się to nie składa.

W moim przypadku jest tak, że ja sam mam cechy narcystyczne, jednocześnie jestem dobrze sytuowany, mam ceniony zawód, dyplomy, a dzieci totalnie mieć nie chcę. Mam wysoką samoocenę, ale dla mnie nie jest to powód do "rozprzestrzeniania genów". Wręcz przeciwnie, uważam się za wyjątkowego i nie chcę mieć żadnej "kopii siebie", byłaby ona dla mnie konkurencją. Nie chciałbym mieć dziecka, które będzie "nowym lepszym ja", bo nie potrzebuję kogoś lepszego od siebie. Prawdę mówiąc to z dwojga złego wolałbym dziecko adoptowane lub z innego małżeństwa, byle nie było "moje", ale żeby też było to formalnie jasne, że ono nie jest moje.

Obecnie nie jestem w żadnym związku i nie wiem czy będę (byłem prawie dekadę i chyba wystaczy), a i tak prewencyjnie chcę zrobić wazektomię, dla zasady.

#antynatalizm #dziecko #dzieci #rodzina #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
Słyszałem że często motywacje do posiadania dzieci są narcystyczne, np. chcę przekazać moje geny, chcę mieć wymarzone dziecko, które będzie moją lepszą kopią itd. Ale mi osobiście się to nie składa.


@mirko_anonim: to jest normalna genetyka każdego organizmu na ziemi żeby się rozmnażać, jeżeli Ty wolisz adoptować dziecko niż mieć swoje to masz coś nierówno pod sufitem. Sama niechęć posiadania dzieci okej, ale żeby wybrać inne niż własne no to nie
@szzzzzz: xD napisałem to co każdy normalny człowiek by sobie pomyślał, jak mi nie wierzysz zapytaj rodziców czy lepiej adpotować czy mieć swoje dzieci xD nic odkrywczego ani psychologicznego nie napisałem więc zapraszam #!$%@?ć xD
@szzzzzz: ojej, ktoś tu się zesrał, pewnie jakiś studencik psychologii od siedmiu boleści xD sory ale to nie jest forum naukowców tylko wypiek, większość używa tu wyrażeń w formie potocznej, także zapraszam do zmiany majtek bo śmierdzi
@GrimesZbrodniarz: w którym momencie piszę o naukowym podejściu psychologii jakbym próbował zgrywać jakiegoś pompatycznego wchodzącego w dyskusje naukowe "naukowca"? piszę o psychologii jak normalnie ludzie myślą i się zachowują, więc przeczytaj sobie co napisałem nawet po tym jak mnie "wyjaśnił", że miałem na myśli w swojej wypowiedzi potoczne znaczenie tego słowa xD
@GrimesZbrodniarz: skończę, jak tylko wykop stanie się oficjalnie portalem gdzie bezwzględnie każdy używa definicji naukowych i słownikowych, poza momentami żeby podbić swoje #!$%@? piwniczane ego przez nastolatków co myślą że wszystkie rozumy świata pozjadali xD
@mirko_anonim: jesteś taki wyjątkowy, że nie rozumiesz nawet znaczenia słów, których używasz oraz masz problem z rozumowaniem.

Powody do posiadania dzieci mogą być egoistyczne czy samolubne. Nigdy nie słyszałem, by ktoś używał przymiotnika "narcystyczne" w tym kontekście.