Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć mirki, mam takie nietypowe pytanie..

Czy ktoś z was zmieniał w urzędzie swoje nazwisko w trybie ustawy o zmianie imion i nazwisk (nie pytam o przyjmowanie nazwiska żony po ślubie), bo wasze nazwisko było śmieszne, obraźliwe albo macie z nim złe wspomnienia (np. toksyczna rodzina)?
I pytam o zmianę po 18 roku życia, dokonaną już samodzielnie jako osoba dorosła.

Jak zareagowali: wasza rodzina, ludzie w szkole, pracy? Czy zerwaliście kontakty z rodziną, zmieniliście pracę, szkołę, uczelnię, inne miasto?
Ile lat mieliście, gdy dokonaliście zmiany?
Jak długo wymienialiście dokumenty, świadectwa, dyplomy?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #prawo #nazwisko #administracja #wyznanie
nie mam pomysłu na tagi, dla zasięgów popularne tagi #praca #polska #pracbaza #studbaza #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #oswiadczenie #gorzkiezale #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: nie wiem czy Ci pomogę, ale mój kolega zmienił sobie imię - z Marcin na Zdzisław (po dziadku) i trochę szokłem jak Go spotkałem ostatnio, a to Zdzisiek, wszystko legitnie, pokazywał mi dowód - bardzo szybko to ogarnął, w sumie wymienił tylko dowód i prawo jazdy i styka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirko_anonim: Kuzynka zmieniała nazwisko pod koniec inżynierki, bo długo się biła z myślami, a chciała się od ojca w końcu odciąć i brat ją ostateczna namówił, który zrobił to pierwszy.

Cała procedura jest prosta. 50 zł opłaty, dwa proste zdania uzasadnienia i propozycja nowego nazwiska (ona wzięła panieńskie matki). Po dwóch albo trzech tygodniach miała decyzję. A jak matka zobaczyła, że dzieci tak szybko to zrobiły to też się pozbyła nazwiska