Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
xDDDD
kisnę z mojego kuzyna
Koleś ma 28 lat, całe życie kuc, informatyka, programowanie itp. generalnie jest tzw. Full Stackiem ale też miał cos z PM, perfekt angielski, super niemiecki.
No i ostatnio coś z nim gadałem i miał ofertę od amerykańców, praca 100% remote i oferowali mu 10.000 DOLARÓW
10 TYSIĘCY DOLARÓW (na czysto już).
Przecież to by było w PL po przeliczeniu jakieś 35-40 tys. złotych, ale ten trep nie przyjął BO, pewne zapisy w umowie mu się nie podobay. I klepie za 17-19k netto PLN dla zagranicznej firmy ale mają oddział w Polsce xD
Niby takie mądre te programisty a jednak co do czego to problem : D
#progamowanie #programistka15k #pracait #pracbaza ##!$%@?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy kuzyn zjebał?

  • tak 33.6% (965)
  • nie 66.4% (1905)

Oddanych głosów: 2870

  • 58
@mirko_anonim: Jeżeli projekt, w którym jest obecnie Twój kuzyn jest spoko, bez ciśnień, powiedzmy 8-16 i zamykasz kompa to drugorzędną sprawą jest wynagrodzenie (oczywiście jeżeli dobrze zarabiasz). Może w umowie z firmą z USA był zapis o zakazie konkurencji w zawodzie po zakończonym stosunku pracy, a może coś innego. Ja czuję, że przez Ciebie trochę przemawia zawiść, bo pewnie instalujesz Adobe Readera za minimalną, a Twój kuzyn jest Fullstack Developerem. Możliwe,
@mirko_anonim: wiesz, że powyżej pewnej kwoty hajs nie robi aż takiego wrażenia i zaczynają się liczyć inne rzeczy? Np. styl pracy (w ameryce jesteś narzędziem bez urlopów, zwolnień lekarskich itp), godziny pracy, czy projet ciekawy, rozwijający, czy zespół spoko, czy może on nie chce pracować zdalnie i woli chodzić do biura. Na prawdę, kasa to nie wszystko. Ja latałem na początku po podwyżkę jak głupi, zmieniałem pracę byle tylko wyszarpać 500-1000
No i ostatnio coś z nim gadałem i miał ofertę od amerykańców, praca 100% remote i oferowali mu 10.000 DOLARÓW

10 TYSIĘCY DOLARÓW (na czysto już).


@mirko_anonim: Pytanie na jakie "czysto" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Bo jak dostanie amerykańskie 7 dni urlopu, amerykańską kulturę pracy "nadgodziny wliczone w prestiż firmy", wyścig szczurów