Wpis z mikrobloga

Dlaczego wolę pracować dla Niemca?

Przykład rozmowy w PL:
-Szefie chcę 2 tygodnie urlopu
-Nie ma mowy, na zimę dostaniesz jak produkcja stanie.
````` ELQUATTRO

Przykład rozmowy w DE:
-Szefie chcę 2 tygodnie urlopu.
-Nie ma sprawy. Miłego wypoczynku.
-Danke.

#emigraca #pracbaza #polska
  • 110
  • Odpowiedz
  • 1618
@ElectroNICK:
Przykład rozmowy w USA:
-szefie chcę 2tyg urlopu
-nie ma mowy, za 3 lata dostaniesz bezpłatny jak dopniesz fuzje
-w takim razię idę na L4
-na co?! XDDD
  • Odpowiedz
@Plp_: tak to tylko low pay jobs.

Normalnie to masz 20++ dni urlopu, sick leave bez ograniczeń (100% płatne są dwa tygodnie), co 3-5 lat urlop 1 miesiąc(w zależności od korpo), 12 dni federalnych świat + 2-4 w zależności od korpo, jakieś wellness day xD. A no i jak masz pogrzeb bliskich to masz 2-4 tygodnie brevementu a nie jak w PL 1-2 dni… no i wszystkie wolontariaty np. W szkołach
  • Odpowiedz
sick leave bez ograniczeń


@Lethaliity tak to tylko w top pay jobs. Normalnie jest kilkanaście dni chorobowego, a jeśli złamałeś np nogę i dwa żebra i te 2tyg nie starczą na wyleczenie, to żebrze się wśród współpracowników żeby darowali kilka swoich sick leave days
  • Odpowiedz
@Lethaliity: #!$%@?. Jakoś zawsze Amerykanie nie mogą uwierzyc ile dni wolnych ustawowo jest w Europie, a że coś, co w kraju cywilizowanym jest gwarantowane prawem, w USA jest traktowane jako "perks" i zależy od widzimisie pracodawcy to tylko mówi o tym dzikim zachodzie.
według twojej definicj i to 80% prac nie łapie się w te bonusy xD
Zresztą o czym my w ogóle rozmawiamy, tam nawet macierzyński (12 tygodni) nie jest
  • Odpowiedz
@WH40K: czemu nie 99%? ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nawet walmarty, costco i inne gowna gdzie zarabia się po 2-3k$ miesiąc maja urlopy, sick days i holidays.

@blisko_kebab Potem w zależności od stanu masz long disability leave, który możesz mieć do 6 miesięcy, płacone jest 60% lub 80%. W tej sytuacji jaka opisujesz pracujesz dla prywaciarza i wyglada to gorzej niż w PL bo prawo nie za bardzo
  • Odpowiedz
  • 1
@ElectroNICK to nie jest kwestia narodowosci, tylko miejsca pracy I braku komunikacji.
Gdybyś zapytal wczesniej to bys wiedzial ze urlopu dlugie sa w zime kiedy produkcja staje.
  • Odpowiedz
@Wolf1986: yup… nikt nie sprawdza. W USA dużo rzeczy polega na zaufaniu. W Pl tego nie ma.

@FrasierCrane No i gicior, żyj w cywilizowanej PL. To ze tutaj to „perks”, to prawda bo nie ma tego w prawie, ale wszystkie większe korpo maja lepsze „perks” niz prawo w cywilizowanej zachodniej Europie. 3 miesiące maternity leave, 1 miesiąc bonding leave dla ojców, a w FAANG to jeszcze lepiej wyglada ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 76
@Lethaliity
Gdzie tak niby jest? xD Na stanowiskach jakiegoś managementu wyższego szczebla za $400k rocznie?
Niezła bajkę napisałeś, ale widać Wykop lubi takie historie bo plusy lecą xd
  • Odpowiedz
@Lethaliity: To nie wiem jakie firmy w USA to nie jest low pay jobs, bo chociażby w googlu, który daje najwiecej to masz po kilku latach 5 tygodni, w Facebooku czy Apple masz około 21 dni… W intelu 12…
  • Odpowiedz