Wpis z mikrobloga

Dlaczego wolę pracować dla Niemca?

Przykład rozmowy w PL:
-Szefie chcę 2 tygodnie urlopu
-Nie ma mowy, na zimę dostaniesz jak produkcja stanie.
````` ELQUATTRO

Przykład rozmowy w DE:
-Szefie chcę 2 tygodnie urlopu.
-Nie ma sprawy. Miłego wypoczynku.
-Danke.

#emigraca #pracbaza #polska
  • 110
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: Moje doświadczenie jest znowu odwrotne. U niemca kultura #!$%@? a tutaj w Polsce wszystko spoko po ludzku się dogadasz. Zawsze jak biorę urlop to mówią żebym śmiało dawał znać jeśli będę chciał jeszcze przedłużyć. Także nie wszędzie jest tak w Polsce i nie wszędzie jest tak u Niemca...
  • Odpowiedz
@Lethaliity: przestan sciemniac, 20 dni urlopu a jeszcze ponad to nie jest norma w usa. lepiej sobie poczytaj jak tam traktowane sa dni wolne, chorobowe nawet gdy masz zwolnienie od lekarza.
@paxtax kolejny gosciu ktory nie ma pojecia o czym mowi, lepiej sobie poczytaj jak dzialala te unlimited pto i przestan klamac o tym 4 dniowym tygodniu pracy.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: mieszkam w USA, pracuje dla firm z USA 25+ lat. Nie ma czegoś takiego jak zwolnienie od lekarza ( ). 20 lat temu to nie było normą, co więcej 10 lat temu tez nie, teraz już jest. W prawie każdej korporacji.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: po co mam kłamać na portalu ze śmiesznymi obrazkami?
Netflix, Google nieograniczony urlop.
FB - 20/25 po 10 latach
Intel 15/20 po 10 latach
Amazon 20/30/40 po 10 i 20 latach
Walmart 15/20
Costco 20

Dalej mi się nie chce…
  • Odpowiedz
#!$%@?. Jakoś zawsze Amerykanie nie mogą uwierzyc ile dni wolnych ustawowo jest w Europie,

@FrasierCrane:
W Japonii też nie ma urlopów. Tzn podobno mają prawo, ale jest praktyka podlizywania się pracodawcy i nie biorą. Więc państwo wymysliło dużo jakiś świąt, tak by wszyscy mieli wolne XDDDD
Ja #!$%@?ę, jaki podludzie.
Żyją by pracować i kompletnie nic z tego nie mieć.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: To najwidoczniej masz zle doswiadczenie dla pracy z polskimi firmami. Nigdy nie mialem problemu z braniem urlopow. Czasami trzeba zglosic to wczesniej i to chyba zupelnie normalne.
  • Odpowiedz
@Flypho kult Stanów jaki raj na wykopie jest bardzo mocny. Głównie przez to, że każdy myśli o stanach jak z filmów i seriali. Sam chciałby urodzić się tam i w głowie ma obrazek pięknego osiedla domków bez ogrodzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzeczywistośc niestety jest inna. Większe miasta to ogromny problem z narkotykami i bezdomnymi, jedzenie to w głównej mierze przetworzony syf. Praca nie jest kolorowa, a zarobki
  • Odpowiedz
@Lethaliity: no faktycznie great, u nas masz 5 tygodni urlopu co roku a nie co 3-5lat, jak zachorujesz poważnie to masz urlop ile chcesz (80% stawki), 13 dni świąt, urlopy dla rodziny, jakieś pielęgnacyjne, rodzicielskie. I to dla wszystkich a nie tylko high pay jobs.
  • Odpowiedz