Wpis z mikrobloga

To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy mówi inaczej.
Kto ma pierwszeństwo w sytuacja gdyby czerwone auto chciało zjechać z ronda, a białe jechać dalej po rondzie i dlaczego?

#motoryzacja #przepisydrogowe #samochody
SpiderFYM - To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy...

źródło: article_content_horizontal-16043451290544ca

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo?

  • Białe auto 91.6% (9328)
  • Czerwone auto 8.4% (859)

Oddanych głosów: 10187

  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DzikuDziczyzna: pamiętam, że przez pierwszy rok czy dwa byłem ŚWIĘCIE PRZEKONANY, że zjeżdżając z ronda mam pierwszeństwo - jakoś koślawo zrozumiałem mojego instruktora prawa jazdy. Nie wiem jakim cudem nie zostałem rozjepany przy dziesiątkach manewrów takich jak tutaj ten czerwony samochód, po dziś dzień jak sobie przypomnę co o-----------m to muszę po pokoju rozchodzić żenadę...
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: białe, czerwony powinien się w tej sytuacji albo zatrzymać i sprawdzić czy może zjechać albo okrążyć rondo jeszcze raz i ustawić się na pasie zewnętrznym do zjazdu.
Na śląsku (Katowice głównie - Spodek, Silesia) widzę ostatnio tendencje do modyfikowania takich gównorond na turbinowe gdzie nie ma dyskusji i z wewnętrznego nie zjedziesz w ten sposób.
Największa patola była w Katowicach, bo było tak jak na obrazku, ale ustawili znaki,
  • Odpowiedz
w UK jest zasada ze MUSISZ zjechać z ronda pierwszym zjazdem jeśli znajdujesz sie na pasie zewnetrznym. I nie ma problemów opisanych na obrazku. w Polsce jest inaczej i ronda w Polsce to walka o zycie


@1iostatni: można też robić turbinowe, to by bardzo ułatwiło sprawę większości, a na już istniejących wystarczy pomalować odpowiednio, bo fakt jest taki, że nawet jakby wprowadzili taki przepis, to by się nikt nie stosował,
  • Odpowiedz
@przemu321: jaka zasada prawej strony?
jest zasada prawej ręki która obowiązuje przy wjeździe na skrzyżowanie, pomyliłeś trochę. Mi instruktor mówił żebym w takich sytuacjach "wyprostował" sobie to rondo i przepisy obowiązują jak na zwykłym skrzyżowaniu.
Czerwony ustępuje pierwszeństwa, biały jedzie dalej.
Zalecanym jest że to biały skoro jedzie dalej to powinien wcześniej zająć wewnętrzny pas bo po coś on jest a czerwonemu zalecane jest zmiana pasa na prawy trochę przed
  • Odpowiedz
@robertx: A co jeśli droga wyjazdowa z ronda ma 2 pasy tak jak rondo? Według mnie może wtedy skręcić z wewnętrznego (ustępując pierwszeństwa) i zająć lewy drogi wyjazdowej.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Odpowiedź jest prosta jak budowa cepa, masz się k---a trzymać swojego pasa i tam masz pierwszeństwo. Przy zmianie pasa masz ustępować. Są czasami takie ronda gdzie osoba na prawym pasie musi ustąpić bo są tak pasy namalowane, ale to nie jest takie rondo.
  • Odpowiedz
@przemu321: W Krakowie często można było się spotkać z szukaniem frajera, kiedy jedziesz wewnętrznym pasem jest bardzo duża szansa na to, że auto jadące po zewnętrznym będzie w martwym punkcie i korzystali na tym goście szukający łatwej kaski
  • Odpowiedz
@Anderson_: To ze ma dwa pasy to nie świadczy o tym, ze z lewego można skręcać tylko o tym ze jadąc na rondzie pasem zewnętrznym widząc przed sobą zakorkowany pas prawy możesz wtedy swobodnie zająć pas lewy usprawniając cały ruch
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: kilka miesięcy temu w gorących była chyba już rozkminiana podobna akcja i ktoś mocno udowadniał, że czerwony (tak, czerwony) ma tu pierwszeństwo i nawet miał ku temu jakieś solidne argumenty, przy czym tam chyba była dyskusja, że biały powinien ustąpić przy zmianie pasa, a nie, że czerwony zjeżdża z ronda bezpośrednio z wewnętrznego pasa.

W każdym razie ja po tym zgłupiałem, mnie uczyli, że powinienem zajmować wewnętrzny i zmieniać
  • Odpowiedz