Wpis z mikrobloga

To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy mówi inaczej.
Kto ma pierwszeństwo w sytuacja gdyby czerwone auto chciało zjechać z ronda, a białe jechać dalej po rondzie i dlaczego?

#motoryzacja #przepisydrogowe #samochody
SpiderFYM - To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy...

źródło: article_content_horizontal-16043451290544ca

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo?

  • Białe auto 91.6% (9326)
  • Czerwone auto 8.4% (859)

Oddanych głosów: 10185

  • 207
@robertx Masz racje, ale ze zdjęcia nie wynika gdzie wjechał czerwony. Mógł skręcać w lewo wiec wybrał środkowy, a biały wjechał na prawy w tym samym czasie. Też tak ludzie robią i potem są nerwowe sytuacje
@SpiderFYM: wiadomo że biały ma pierwszeństwo i nie polega to żadnej dyskusji. Ale jak już się znajdziecie w sytuacji czerwonego, to zatrzymujcie się na środkowym pasie i czekacie aż skrajny się zwolni czy ciśniecie drugie kółeczko? Zawsze mam z tym problem co robić. Tzn kółeczko wydaje się rozsądniejsze, ale mam to wewnętrzne uczucie kiśnięcia że się sfrajerzyłem.
@SpiderFYM: Co najlepsze, wielokrotnie unikałem kolizji, bo ktoś z wewnątrznego chciał zjechać z ronda i jeszcze się wykłócał. Ludzie kompletnie nie ogarniają dwupasmowych rond.

Nie mam nic do tego, że ktoś zjedzie sobie z wewnętrznego, O ILE jest pusto na zewnętrznym pasie. A najbezpieczniej zmienić sobie ten #!$%@? pas i będzie całkowicie bezkolizyjnie.
@robertx zgadzam sie z Tobą, opuszczanie ronda z wewnetrznego pasa stawarza ryzyko kolizji i jest dosc ryzykowne, jednak przepisy ruchu drogowego tego nie zabraniają! Wystarczy sie tylko zatrzymać..
@robertx Racja, tylko mówię z obserwacji, że sami sobie tworzą nerwowe sytuacje.

W sytuacji ze zdjęcia jeśli biały pojedzie prosto, a w czerwonym będzie debil, który myśli ze ma pierwszeństwo bo zjeżdża z ronda i należy go wypuścić ( kiedys taki argument słyszałem ) to mamy stłuczkę
Białe a czerwonemu lepa na ryj za skręcanie z prawo z wewnętrznego pasa na rondzie które nie jest turbinowe


@robertx: białe, a czerwonemu "dziękuję bardzo" za rozładowywanie ruchu, bo gdyby ludzie tak nie jeździli to większość tych rond by po prostu stało w jednym wielkim korku
Niestety białe. Strasznie irytują mnie Ci co prawym pasem jadą dookoła ronda lub nawet na wprost. Gdyby ludzie używali prawego tylko do najbliższego zjazdu, to jazda rondem, jest bardzo płynna i praktycznie nie wstrzymuje ruchu.
@ShinpuTokubetsu: imho czarny był już na rondzie więc biały powinien pozwolić opuścić mu skrzyżowanie, ale prawko robiłem prawie 20 lat temu więc mogę się mylić

PS
Weźcie się za robote, a nie rozwiązujecie testy na prawko. Ciekawe co na to wasz pracodawca ( ͡° ͜ʖ ͡°)