Wpis z mikrobloga

To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy mówi inaczej.
Kto ma pierwszeństwo w sytuacja gdyby czerwone auto chciało zjechać z ronda, a białe jechać dalej po rondzie i dlaczego?

#motoryzacja #przepisydrogowe #samochody
Pobierz SpiderFYM - To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy...
źródło: article_content_horizontal-16043451290544ca

Kto ma pierwszeństwo?

  • Białe auto 91.6% (9323)
  • Czerwone auto 8.4% (856)

Oddanych głosów: 10179

  • 207
@Noniusz: to twoje rondo nie jest przesadnie user-friendly, ale przynajmniej ma poziome oznaczenia, które powinny pomóc. Jednocześnie zjazdy są na tyle oddalone od siebie, że zmiana pasa z wewnętrznego na zewnętrzny do zjazdu powinna nie być jakoś bardzo tragiczna, szczególnie, że często można to zrobić na "prostym" odcinku, gdzie widoczność w lusterku masz dobrą. Co innego jak masz klasyczne rondo na planie koła, gdzie często w lusterku wyskakuje ci ktoś nagle.
bo czerwone zmienia pas


@SpiderFYM: Zauważyłem, że w takiej sytuacji można bardzo łatwo wymusić odszkodowanie bo większość kierowców to barany które nie wiedzą że muszą ustąpić zjeżdżając z ronda xD. Codziennie jeżdżę przez dwa takie ronda i czasami idioci nawet na mnie trąbią bo chcą zjechać a ja jadę prosto xD. Kiedyś się #!$%@?ę i się nie zatrzymam takiemu idiocie i ciekawe co wtedy powie jak wezwiemy policję.
Nie ma, tak samo jak nie ma fragmentu, który zakazałby skręt czerwonemu, do którego nawiązywałem ¯\(ツ)/¯


@TrueGrey: oczywiście, że jest taki fragment. Zmianę kierunku jazdy w prawo (czyli skręt w prawo) można wykonać tylko z prawej krawędzi jezdni. Lewy pas nie jest prawą krawędzią jezdni.
takie ronda są #!$%@?, bo czerwony nie widzi sygnalizacji białego i nie wie czy on skręca czy jedzie dalej. Dlatego sam nie korzystam z lewych pasów na takich rondach, żeby zawsze jechać na pewniaka. Może to samolubne, ale bezpieczniejsze


@Rebeliant: takie ronda są najlepsze tylko wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i odpowiednio wcześniej przed zjazdem zmienić pas na zewnętrzny. Nie występuje wtedy problem, o którym wspominasz.
białe, a czerwonemu "dziękuję bardzo" za rozładowywanie ruchu, bo gdyby ludzie tak nie jeździli to większość tych rond by po prostu stało w jednym wielkim korku


@Ligniperdus: przez takich ludzi właśnie tworzą się korki bo skręcają na ostatnią chwilę bezpośrednio z wewnętrznego pasa blokując resztę na tym pasie. Nie dość, że taki zjazd jest niezgodny z przepisami to jeszcze tworzy korki.
Jeśli nie ma ciągłej, a i zjeżdża się na drogę która ma 2 pasy, to czemu nie można z wewnętrznego zjechać na wewnętrzny (oczywiście pod warunkiem że nikt na zewnętrznym nie chce kontynuować jazdy po rondzie)? To po co są te 2 pasy zjazdowe?


@Login_login: a dlaczego na prostopadłym skrzyżowaniu tak nie jeździsz? Bo to jest dokładnie taka sama sytuacja.
Prawie 4k osób zaznaczyło pierwszeństwo pojazdu białego nad czerwonym XDDD chyba inne PoRD nas obowiązuje.

Pojazd biały wjeżdżając na rondo ma znak A-7 "ustąp pierwszeństwa".
Czy jak wyjeżdżacie z drogi podporządkowanej na wprost, gdzie będziecie przecinać dwa pasy ruchu w jednym kierunku to ustępujecie pierwszeństwa tylko temu na prawym pasie, czy temu na lewym też?

Tu nie dochodzi do zmiany pasa ruchu przez pojazd czerwony, on kontynuuje jazdę dalej tym samym pasem,