Wpis z mikrobloga

To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy mówi inaczej.
Kto ma pierwszeństwo w sytuacja gdyby czerwone auto chciało zjechać z ronda, a białe jechać dalej po rondzie i dlaczego?

#motoryzacja #przepisydrogowe #samochody
SpiderFYM - To nie jest żadna zarzutka - po prostu zwariowałem już. W pracy też każdy...

źródło: article_content_horizontal-16043451290544ca

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo?

  • Białe auto 91.6% (9328)
  • Czerwone auto 8.4% (859)

Oddanych głosów: 10187

  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pozwolę sobie mieć jednak w dupie opinię ignoranta z zakresu PoRD.


@Endorfinek:

Swoją własną masz w dupie? No ciekawe.

Weź no gościu w rękę upord oraz rozporządzenie definiujące znaczenie oznakowania na drodze i na spokojnie je przeczytaj. Albo poproś kogoś, żeby ci wytłumaczył.
  • Odpowiedz
w Tarnowie ktoś pomyślał i rozrysował dla ignorantów przedłużenie lewego pasa ruchu żeby uzmysłowić wszystkim, że tu nie ma zmiany pasa ruchu, jest cały czas jazda na wprost.

Ile tam było stłuczek na początku, ale jak posypały się mandaty dla tych wszystkich znawców "PoRD" i wyznawców zmiany pasa ruchu przy zjeżdżaniu z ronda to jednak się uspokoiło.
Endorfinek - w Tarnowie ktoś pomyślał i rozrysował dla ignorantów przedłużenie lewego...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-6 o 13.43.42

Pobierz
  • Odpowiedz
@kasztan00: no, mam przed sobą, ustawy, rozporządzenia i wyczytałem tam to, że Twój nick idealnie do Ciebie pasuje.

Organizacja ruchu w tym pierwszeństwo na skrzyżowaniu jest rozstrzygnięta już przy dojeżdżaniu do niego. Znak a-7 i c-12.
  • Odpowiedz
Rondo na skrzyżowaniu ul. Filipiny Płaskowickiej i Pileckiego w Warszawie: link do gmaps, czyli przykład ronda pseudoturbinowego (jak prawie każde inne rondo przy ul. Płaskowickiej)

Zawsze, kiedy na nim jestem, zastanawiam się, kto przecina czyj pas w takiej sytuacji, jak wyrysowałem na rysunku: oba samochody, zarówno zielony (z pasa prawego, bo tak może wg strzałek, które namalowałem na czerwono) i czarny (z pasa lewego, z tych samych względów) jadą w swoje
ludi_anderson - Rondo na skrzyżowaniu ul. Filipiny Płaskowickiej i Pileckiego w Warsz...

źródło: rondo

Pobierz
  • Odpowiedz
Organizacja ruchu w tym pierwszeństwo na skrzyżowaniu jest rozstrzygnięta już przy dojeżdżaniu do niego. Znak a-7 i c-12.


@Endorfinek:

Nie spodziewałem sie od ciebie zrozumienia tak prostych przepisów i w sumie nie pomyliłem się ani o jotę.

I nie, nie jesteś trollem.
  • Odpowiedz
@ludi_anderson: pojazd zielony musi ustąpić pierwszeństwa pojazdowi czarnemu (2 ustępuje 1).

weź to na logikę, w-------l wyspę, wyprostuj pasy i zobacz na organizację ruchu, kto i kiedy ma ustąp pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
tak tak, lepiej żeby każdy stał w kilometrowym korku na prawym pasie a lewy to lawa bo potem ni c---a już na rondzie nie dasz rady zmienić (bo małe rondo, bo za duży ruch itd itp.)


@Ligniperdus: nie zrozumiałeś kompletnie co napisałem.

Po prostu jak chcesz zjechać w zjazd to zjedź tak jak przepisy mówią odpowiednio wcześniej na prawy pas, a nie tworzysz korki na lewym blokując innych.
  • Odpowiedz
Rondo na skrzyżowaniu ul. Filipiny Płaskowickiej i Pileckiego w Warszawie: link do gmaps, czyli przykład ronda pseudoturbinowego (jak prawie każde inne rondo przy ul. Płaskowickiej)


Zawsze, kiedy na nim jestem, zastanawiam się, kto przecina czyj pas w takiej sytuacji, jak wyrysowałem na rysunku: oba samochody, zarówno zielony (z pasa prawego, bo tak może wg strzałek, które namalowałem na czerwono) i czarny (z pasa lewego, z tych samych względów) jadą w swoje prosto, przecinając się w pewnym miejscu. Zdjęcie po prawej dorzuciłem w celu przedstawiania, jak namalowane są pasy na jezdni.


Kto tu przecina czyj pas i kto ma pierwszeństwo?


@
  • Odpowiedz
@r5678: kolego, to jest ten sam sort ludzi, którzy nie pojmują jazdy na zwężce i będą ci blokować pas, żeby cię oduczyć cwaniakowania w ich mniemaniu. Do takich ludzi nie dociera argument inny niż pięścią w doope, czyli surowe mandaty i ponowny kurs na prawo jazdy.
  • Odpowiedz
Po prostu jak chcesz zjechać w zjazd to zjedź tak jak przepisy mówią odpowiednio wcześniej na prawy pas, a nie tworzysz korki na lewym blokując innych.


@Krupier: nie zrozumiałeś kompletnie tego co napisałem

przy odpowiednio dużym ruchu NIE DA SIĘ zjechać na prawy pas (chyba że robiąc dodatkowe kółko wokół ronda), bo jest zajęty przez sznur pojazdów

ps. i nie - nie blokuję innych, zjeżdżam równocześnie z tymi na prawym
  • Odpowiedz