Wpis z mikrobloga

Musi umieć? Takich „full stack” DS to nie ma na rynku


@goral27: Oj, tam nie ma... są ale raczej już zajęci ;-) No i to rzeczywiście jest full stack bo wszystko i najlepiej z doktoratem... Od umiejętności programowania po bardzo odległe narzędzia/języki. Dla przykładu R, Scikit-learn i Tensorflow bardzo rzadko łączą się w jednej osobie ;-) Bo język R to czysta statystyka, Scikitlear to modele ML klasyczne a TF to modele
Co trzeba umieć na stanowisku Data Scientist w 2023


@Bulldogjob: Należy umieć odróżnić umiejętności faktycznie potrzebne w pracy od internetowego zestawienia "wszystkich umiejętności i wszystkich technologii", które w danym momencie istnieją na rynku data science ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

I polecam unikać tych artykułów, które mają za duży współczynnik (liczba buzzwordów i wodolejek) / (liczba słów w tekście):

Data Science to interdyscyplinarna
@PozdroPocwicz: I kolejny, co mi będzie wmawiał, że czegoś nie rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesteście jak boty.

Wszystko rozumiem. Ty chyba natomiast nie do końca.

Wyobraź sobie społeczeństwo, w którym Janek, Kaziu i Zenek budują domy. Janek robi dachy, Kaziu muruje, Zenek wylewa fundamenty. Muszą skończyć szkołę, przyczyć się fachu i włożyć w to podobną ilość wysiłku. Ale z różnych powodów Janek zarabia 5x tyle, co
@PozdroPocwicz: Zarobki w IT wynikają z tego, że można pracować zdalnie dla amerykańskich firm, które wolą cisnąć outsourcing. To spowodowało drenaż siły roboczej, niedobory lokalne i wzrost stawek w krajach biednych typu PL.

Nie zrozumiałeś posta. Taka sytuacja długofalowo jest absurdalna dla społeczności i społeczeństwa. Ta historyjka miała spowodować, że ruszysz głową i zastanowisz się nad konsekwencjami tego, że jedna branża ma 5x tyle, co inne.
@patryk-kabacinski-1: Większą uwagę poświęcać potencjałowi intelektualnemu kandydata, niż czasu zatrudnienia na stanowisku.

@goral27 jw. Bootcamp to sprzedawanie marzeń, a nie rzetelna nauka. A wejście do branży jest najtrudniejsze w historii. 500 CV na juniora. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no dawaj, #!$%@? coś o nierównościach społecznych, zapadnięciu się społeczeństwa i jakieś inne wysrywy XDD


@PozdroPocwicz: Nadal nie rozumiesz. Chyba jesteś jakiś ułomny.

Nie chodzi ani o nierówności,
@TypowyZakolak
Zastanów się jeszcze skąd się biorą zarobki programistów w Stanach, bo nawet na ich warunki płacowe, wiele wyższe niż w Polsce, programiści zarabiają dużo. No więc teraz rusz głową i zastanów się czemu Jack i Steven wola założyć firmę IT i robić oprogramowanie zamiast robić dachy, skoro muszą tym programistom tyle płacić. Zastanów się długo i intensywnie.