Wpis z mikrobloga

Ja akurat nie siedzę w data science aczkolwiek pracuję przy apce używanej przez data scientistów i mimo że wciąż ich brakuje mam wrażenie że będzie to coraz większa nisza bo narzędzia staną się tak proste w użyciu że ludzie z biznesu będą sami ogarniać generowanie modeli po krótkim przeszkoleniu (może o kilka % mniej dokładne ale osiągnięte dużo niższym kosztem)
Ja wiem, że to wszystko bardzo subiektywne jest… Ale piszecie o data science, w środku określenia (buzz wordy?) "machine learning", "deep learning", potem ani słowa o MLFlow, Kubeflow, Ray, za to znalazł się Airflow. Trochę od 4 liter strony, biorąc pod uwagę nagłówek.
Próbujesz czarować rzeczywistość i wmawiać ludziom, że tak nie powinno być xD


@kwanty: Kolejny. Gdzie napisałem, że tak nie powinno być?

Wskaż, proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisałem, że ma to absurdalne konsekwencje i dokładnie tak się dzieje. Chyba, że dla Ciebie sytuacja jest normalna, gdy masz 1000 CV na juniora, chroniczny brak midów i zarobki seniorów na poziomie prezesów korpo.
@TypowyZakolak: A czy to że lekarze zarabiają więcej od speców z IT cie nie boli ? A może to jest tak, że uważasz że praca w IT nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i stąd to oburzenie ?
Ale piszecie o data science, w środku określenia (buzz wordy?) "machine learning", "deep learning", potem ani słowa o MLFlow, Kubeflow, Ray, za to znalazł się Airflow.


@konsument: W ogóle wspominanie o Airflow też jest od czapy, to są raczej tematy dla devops'ów niż data-scientists. Od data-scientist oczekuje się wiedzy i praktyki w statystyce / matematyce i modeli ML które są oczekiwane w danych zastosowaniach. Po co np. wiedza z NLP skoro
A czy to że lekarze zarabiają więcej od speców z IT cie nie boli ?


@starbo: Mnie w ogóle nie bolą zarobki kogokolwiek. No, oprócz moich własnych ewentualnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A może to jest tak, że uważasz że praca w IT nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i stąd to oburzenie ?


@starbo: Każda praca techniczna wymaga potencjału intelektualnego i lat nauki.

Co Cię skłoniło,
czyli do czego?


@MarteenVaanThomm: Napisałem, ziomuś:

Chyba, że dla Ciebie sytuacja jest normalna, gdy masz 1000 CV na juniora, chroniczny brak midów i zarobki seniorów na poziomie prezesów korpo.


To jest przecież absurd. A będzie tylko bardziej absurdalnie. Juniorów (niepotrzebnych) będzie przybywać, a zarobki seniorów będą szybować coraz bardziej.
To jest 3-4x wypłaty w innych zawodach technicznych na stanowisku mid/regular. Kiedyś ten absurd musi się skończyć, sorry.


@TypowyZakolak: Ty z tych co uważają, że pielęgniarki powinny zarabiać tyle co lekarze?
Ty z tych co uważają, że pielęgniarki powinny zarabiać tyle co lekarze?


@leoha: Nie. Ale Ty pewnie jesteś programistą20k, zgadłem?

Bo większość z Was w tym wątku, wybacz, nie grzeszy zdolnością uważnego czytania. Tylko od razu projekcje i napinka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TypowyZakolak: Skłoniła mnie asymetria podejścia. Już tłumaczę. Czy jak placisz lekarzowi za 15 minutową wizytę 300zł, to też tak się oburzasz / dziwisz ? Jeśli tak to bądź konsekwentny i to też skomentuj na wykopie. Bo inaczej przypomina to szczucie na wybraną grupę zawodową.
@TypowyZakolak: gdyby tak prosto było zostać dobrym programistą, to pan majster Mieciu i pani Ania z haeru, rzuciłaby tą swoją robotą i zaczęła zarabiać 5x więcej za klikanie w komputer... Przecież to takie proste hehe... Ale tak się nie dzieje, dobrych programistów ciągle brakuje. Podkreślam słowo dobrych. Dlatego na juniora jest tak wielu kandydatów ale już na mida/seniora...coraz mniej.
Kolejny. Gdzie napisałem, że tak nie powinno być?


@TypowyZakolak: Tak zrozumiałem twoje słowa: "Kiedyś ten absurd musi się skończyć, sorry."

To nie jest żadna absurdalna sytuacja tylko wynik podaży/popytu na wolnym rynku. I to się nie zmienia od wielu lat czyli podaż na takie stanowiska jest nadal zbyt mała. W tych zawodach nie ma żadnej regulacji, nawet studiów nie trzeba skończyć - wystarczy umieć. Czyli po prostu jest to bardzo
To jest przecież absurd. A będzie tylko bardziej absurdalnie. Juniorów (niepotrzebnych) będzie przybywać, a zarobki seniorów będą szybować coraz bardziej.


@TypowyZakolak: Juniorzy potrafią nieźle wyłożyć projekt, code-review wszystkiego nie wyłapie i po kilku miesiącach uwidacznia się ilość błędów / długu. Firmy w to wchodzą bo biznes uważa że "wszystko da się rozwiązać skończoną liczbą studentów". Uczestniczyłem w wielu rekrutacjach, widać kryzys edukacji - 90% ludzi całe doświadczenie ma ze studiów /
oburzasz / dziwisz ?


@starbo: Ja się ani nie oburzam, ani nie dziwię. Nazywam sytuację absurdalną, bo taka jest.

dyby tak prosto było zostać dobrym programistą, to pan majster Mieciu i pani Ania z haeru, rzuciłaby tą swoją robotą i zaczęła zarabiać 5x więcej za klikanie w komputer...


@SyntetycznySamiecAlfa: Pan Mieciu nie zostanie też etnografem, archeologiem, fizykiem jądrowym...

jednak żaden z tych zawodów nie dostaje w Polsce pensji prezesa na
Uczestniczyłem w wielu rekrutacjach, widać kryzys edukacji - 90% ludzi całe doświadczenie ma ze studiów / poprzedniej pracy, niewielu może się pochwalić jakimiś ciekawymi kontrybucjami w open-source, konkursami czy własnymi projektami.


@precz_z_komunia: A pamiętasz, jak to było w 2012?

Czemu wtedy nikomu nie przeszkadzało, że junior ma jeden projekt ze studiów i umie napisać "hello world" ?

Dziś ci ludzie są seniorami i koszą kosmiczne pieniądze.

Dało się ich nauczyć? dało.