Wpis z mikrobloga

Kiedyś to tam byłem lekko sceptyczny co do "bańki" na nieruchomościach. Raczej patrzyłem, że ceny są napompowane, ale nie kojarzyłem tego z takim właśnie bezrozumnym szałem. Ale co się teraz dzieje to już coraz bardziej przypomina odklejenie. Roxie Węgiel chwali się "pierwszym mieszkaniem inwestycyjnym", Donatan kończy remont i zaprasza do wynajmowania, ten od "siema witam w mojej kuchni" wypuszcza film "mój pierwszy flip mieszkaniowy", Iwuć buduje jakieś osiedle, Midel robi coraz większe wielkie integracje. No jakby w tym kraju panowała jakaś gorączka tulipanów XD Oprócz tego ludzie

#nieruchomosci #biznes #ekonomia #gospodarka #banka #spekulacja
  • 19
@mickpl: Kto chce kupić dla siebie to musi schować dumę do kieszeni i wziąć. Problem MOŻE będą mieli inwestorzy w 100% zapakowani w nieruchy, ale sentyment Polaka bywa niezachwiany przez rozsądek więc tu też nie ma co liczyć na racjonalne mechanizmy rynkowe.
Moja teza jest taka ze z deweloperski stworzono jakiś system utrzymywania w ruchu gospodarki którego do końca nie rozumiem. Na tym polega bańka ze system który jest rozproszony nie ma innego modelu funkcjonowania. Będą tego trupa reanimowali ile się da. Ale Polska straciła całe pokolenie płodnych kobiet. Wymieranie będzie masowe i nie da się go łatwo zatrzymać a na pewno nie bez kilkumilionowej imigracji. Okręt tonie Mieszkania może i stanieją w końcu.