Wpis z mikrobloga

A pamiętacie jak się śmialiśmy (tak, ja też) z tego, że Wajda był przerażony jak PiS wygrał wybory? Nie głosowałem na PiS, ale uważałem, że przesadzają z tą histerią. Wtedy sobie myślałem "hehe, stare cwaniaki z elyty, korytko się kończy to panika". Teraz wiem - oni wiedzieli już wtedy jak to się skończy. Wstyd mi, że byłem tak krótkowzroczny.
#polityka #pis
CoYoT85 - A pamiętacie jak się śmialiśmy (tak, ja też) z tego, że Wajda był przerażon...

źródło: z17900585IER,Andrzej-Wajda-i-Krystyna-Zachwatowicz-w-sztabie-Br

Pobierz
  • 76
@622xc: koalicja z LPR i Samoobrona, akcja Zbysia z Blida, afera gruntowa, Fotyga jako minister, Jarus klamiacy, ze jak brat bedzie prezydentem to on nie zostanie premierem itd, itd. Ja mialem 12-14 lat za ich pierwszych rzadow, a juz wtedy wiedzialem co to za banda #!$%@?. No, ale moi rodzice to liberalowie i w takim duchu sie wychowalem, pisowska sekta to kompletne zaprzeczenie wszystkich moich wartosci. Marzy mi sie ta banda
@CoYoT85: zaskoczony tym burdelem to mogli być idioci i ludzie młodzi którzy nie pamiętają ich pierwszej kadencji czy nie znają g
Historii okrągłego stołu i tego kto gdzie siedział.
Najbardziej uwielbiam smianie się z słów Rostowskiego w TVP "pieniędzy nie ma i nie będzie" i to jak bardzo zabolało to wielkiego suwerena. Usłyszał prawdę xd teraz może "pieniądze" "są" za to ceny +150% do góry od 2015 (żywność,energia) xdd
@CoYoT85: no ale to nie bez przyczyny się nie stało. Przez 8 lat platforma nie mogła nic zrobić z podatkami - młodzież nagrywała filmy o kwocie wolnej od podatku porównując ją z UK. Brak pochylenia się nad małymi firmami - od kwietnia 2018 do lipca mogłeś zarabiać połowę minimalną w przychodzie, a od lipca 75% minimalnej bez zakładania prawdziwej firmy. Sporo to da biedniejszej części polski. Dalej nie zniesiono zusu dla
@CoYoT85: Myślę, że nie tyle wiedzieli, co będzie a raczej byli zaskoczeni, że PO przegrała. Mało osób wtedy brało możliwość wygranej PiSu na poważnie, w szczególności PO i wyszło jak wyszło
@CoYoT85 No i słusznie wtedy sądziłeś. Ten obrazek przedstawia właśnie przyczynę porażki PO: elity tak bardzo oderwały się od rzeczywistości i były tak pewne siebie, że nie dopuszczały możliwości porażki. A tu siup, pikachu_face.jpg

Bo jak to, przegrać z populistami, którzy po raz pierwszy od transformacji zaczęli mówić o potrzebach mieszkańców małych miejscowości i prowincji? Jak 75% obywateli ma czelność narzucać swoje zdanie mieszkańcom największych ośrodków miejskich?

Platforma i jej elity dalej
@xqwzyts XD co to jest w ogóle za myślenie. Ludzie kultury i sztuki mogą być ekspertami w zakresie kultury i sztuki i jeśli wypowiadają się na te tematy, warto słuchać ich zdania.

Znaczna część tych elit jest ograniczona poza obszarem swojej działalności. Stworzyli sobie towarzystwo wzajemnej adoracji, od 50 lat klepią się po pleckach, dziennikarze i politycy liżą ich po jajach, więc doszli do przekonania, że dysponują jakimś olbrzymim potencjałem intelektualnym i