Wpis z mikrobloga

A pamiętacie jak się śmialiśmy (tak, ja też) z tego, że Wajda był przerażony jak PiS wygrał wybory? Nie głosowałem na PiS, ale uważałem, że przesadzają z tą histerią. Wtedy sobie myślałem "hehe, stare cwaniaki z elyty, korytko się kończy to panika". Teraz wiem - oni wiedzieli już wtedy jak to się skończy. Wstyd mi, że byłem tak krótkowzroczny.
#polityka #pis
CoYoT85 - A pamiętacie jak się śmialiśmy (tak, ja też) z tego, że Wajda był przerażon...

źródło: z17900585IER,Andrzej-Wajda-i-Krystyna-Zachwatowicz-w-sztabie-Br

Pobierz
  • 76
@CoYoT85:

oni wiedzieli


E tam, wiedzieli co będzie po kilku latach a nie wiedzieli, że PiS i tak wygra? Przecież to było jasne jak Słońce, jakby 500+ nie pomogło, to znów wypuściliby Gejbombera. PiS miał wygraną w kieszeni, a dziadki tu płaczą że im państwowy dojny cycek ucieknie.
Nie wierzę, że wtedy wiedziano jak bardzo PiS rozwali państwo, bo gdyby wiedzieli jacy Polacy są głupi, to sami by tak zrobili.
@CoYoT85 ja najbardziej pamiętam Bartoszewskiego co głosował na Komorowskiego bo chce żeby prezydent Komorowski był na jego pogrzebie a nie pisowski prezydent. I tydzień później umarł XDDD
Jedyne, co wtedy wiedzieli, to że się skończą dla nich państwowe dotacje i nikt nie będzie się dłużej z nimi cackał jak z jajkiem. I stąd bierze się przerażenie w ich oczach.


@camelinthejungle: I artyści z jakimkolwiek dorobkiem który może być określony słowem "kultura" zostali zamienieni na discopolowców. Wielkie zwycięstwo pis nad elitami i rozdawnictwem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CoYoT85: myślałem że jestem w tym sam - miałem 1:1 tak samo jak Ty i ta myśl "ha, oderwali od koryta to płaczą, po/pis jedno bagno"

W najczarniejszych scenariuszach nie wyobrażałem sobie aż takiego bagna jakie jest teraz :(
@xfin No przecież to napisałem w kolejnym komentarzu: nikt o zdrowych zmysłach nie zapisał się do ich fanklubu. I to nie dlatego, że gwiazdy mają jakieś rażąco odmienne od pisowcow poglądy – po prostu wiedzą, że jak zmieni się władza, to te pisowskie pseudoelity zostaną zmiecione. Poza tym głównymi odbiorcami ich twórczości są mieszkańcy dużych miast, a oni mają bardziej postępowy światopogląd.
co to jest w ogóle za myślenie. Ludzie kultury i sztuki mogą być ekspertami w zakresie kultury i sztuki i jeśli wypowiadają się na te tematy, warto słuchać ich zdania.


Znaczna część tych elit jest ograniczona poza obszarem swojej działalności. Stworzyli sobie towarzystwo wzajemnej adoracji, od 50 lat klepią się po pleckach, dziennikarze i politycy liżą ich po jajach, więc doszli do przekonania, że dysponują jakimś olbrzymim potencjałem intelektualnym i kulturowym.


@