Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem babcie w związku z weekendem majowym itd. Jako, że mam 27 lat oczywiście musiało paść pytanie:
- A gdzie ty synek teraz pracujesz?
Ja na to odpowiadam, że:
- Dalej pracuje zdalnie babciu, tak jak pracowałem
Opowiedziałem oczywiście zdawkowo bez wdawanie się w szczegóły, ponieważ wiem, że to byłoby próżne tłumaczenie.
Ona na to odpowiada z zażenowaniem i rozczarowaniem w oczach:
- I dalej siedzisz od rana do wieczora przed tym komputerem?

Ja pierd*** starsi ludzie to jest jakiś matrix. Dla nich praca, która nie jest fizyczną to nie praca. Bo przecież uczciwa praca to taka po której w wieku 50 lat jesteś wrakiem człowieka

EDIT: Syn koleżanki, który odpadł na 1 roku studiów inżynierskich z PWr i postanowił zostać hydraulikiem uchodzi za wzór zaradności

#programowanie #programista15k #frontend #it
  • 102
@Rufurege1: no i babcia ma rację, hydraulik robi coś rzeczywiście przydatnego dla ludzkości, programista naklepie gierkę do marnowania czasu albo jakiś crm do ewidencjonowania owieczek w kolejce do wydymania z kasy. Albo żeby urzędnik miał nad tą owieczkę lepszy nadzór.

Tak wiem, jest też soft ratujący życie, sterujący pociagami i wysyłający ludzi na Marsa. Ale statystyczny wnuczek klepie coś z pierwszej grupy, bo skoro niechętnie mówi babci co robi to babcia
@Rufurege1: tu nie chodzi o dumę babci tylko jak wnuczek sam patrzy na swoją pracę gdy opowiada o niej starszym krewnym. Jeżeli robi to zdawkowo i ucina temat to babcia może odnieść wrażenie, że wstydzi się tego co robi. Może trzeba popracować nad marketingierm osobistym, sprzedać swój sposób na życie jako wartościowy, na miarę tego co robi pan Henryk hydraulik ; ]
hydraulik robi coś rzeczywiście przydatnego dla ludzkości, programista naklepie gierkę do marnowania czasu


@hu-nows: albo system obsługi klientów hurtowni w której kupuje hydraulik, albo soft w BTS dzięki któremu hydraulik odbierze telefon komórkowy od klienta. Albo systemy bezpieczeństwa samochodu, którym hydraulik jeździ do klientów, albo system bankowy, z którego używa hydraulik żeby polecić faktury i któremu inni opłacają faktury...
@leoha: po pierwsze żaden z tu obecnych tego softu nie pisze (statystycznie, bo to jednak programistyczne nisze), po drugie ten sam albo lepszy soft może wkrótce może naklepać automat, w kilka milisekund, wytrenowany dorobkiem milionów ludzkich programistów. Spróbuj softem zastapić hydraulika, trenując soft zdjęciami hydraulików przy pracy. AI uzna, że ta praca polega na wypinaniu pośladków przy kliencie ; ]
Dalej pracuje zdalnie babciu, tak jak pracowałem


@Rufurege1: Dziwacznie odpowiadasz na pytanie. Nigdy bym się nie spodziewał takiej odpowiedzi. Jak bym zadał pytanie, gdzie pracujesz, to oczekiwałbym raczej odpowiedzi jaki zawód ktoś wykonuje, w jakiej firmie, jakie mam obowiązki. Odpowiedz, że zdalnie wydałaby mi się raczej durna.
@MilionoweMultikonto: o i tak właśnie op powinien przedstawić to babci; ] w twoim korpo widać było szkolenie z autoprezentacji

babciu, pracuję nad tym, żeby w sklepach było dwa razy taniej i żeby twoja emerytura była dwa razy wyższa.

Jak kocha to uwierzy w farmazony wnuczka ; ] Tak naprawdę jesteś dodatkowym kosztem doliczanym do paragonu a nie zbawicielem handlu. Handel radził sobie świetnie tysiące lat przed wynalezieniem języków programowania.. co