Wpis z mikrobloga

@cotozazycie: imo jak nie ma wyboru to max blizniak na 2 mieszkania. z 4 czy wiecej sie potem nie dogadasz cokolwiek bys chcial zrobic. Nawet z jednymi ciezko sie czasem dogadac XD
  • Odpowiedz
  • 21
@stefan_pmp: ja mam mieszkanie 90m2 i 3 sypialnie każda po 11m+ i to jest minimum nie wiem jak pokój 8m2 może pomieścić łóżko biurko i coś tam jeszcze..
poza tym budowanie w górę słabe jest za 40 lat będziesz schody przeklinać, ale łatwo się pisze :⁠,⁠-⁠)
  • Odpowiedz
@Norskee: tak zwłaszcza że to pewnie dla obejścia przepisów bliźniak z domami dwulokalowymi. W ten sposób deweloperzy robią takie poczwórne szeregowce tam gdzie zabudowa szeregowa jest zakazana, ale formalnie to jest jednorodzinny. Tylko od strony prawnej to jest potem masakra z zarządzaniem budynkiem. Ludzie myślą że kupują szeregowiec, a tak naprawdę oddają swój dom w ręce sąsiadów i wzajemnie.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: te lokale sa na normalnym VAT 8%? bo na wizualizacji samochody podejrzanie blisko parkuja wzgledem okien (przepisy min 10 metrow) i podejrzewam, ze to idzie jako lokale uslugowe z VAT 23%. Ewentualnie taka zabudowa nie jest objeta wymogiem odsuniecia parkingu od mieszkań..

btw strasznie maly metraz, szczegolnie lazienki
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Koleżanka ma niemal identyczne mieszkanie też na skraju. Przy jakiejkowiek imprezie ciągle dostaje smsy byśmy byli ciszej.

G---o, a nie dom. Może więcej miejsca, ale ciągle latasz po schodach i dalej musisz się słuchać innych oraz słyszysz ich. Nie kupuj.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: podsumowując może nie za duże, z sąsiadami za ścianą, z minusami domku jednorodzinnego, za to daleko od wszystkiego i pewnie bez komunikacji publicznej - brałbym w ciemno
  • Odpowiedz
  • 8
@Norskee: @appmstt @stefan_pmp @robertx @kubapolice @gski @szejsetdwajsciaczy @Ogau @hu-nows @LoginWykopowyPP @frutson @Tytanowy_Lucjan @alteron

Mieszkanie ma być dla 1 osoby, zależy mi głównie na spokoju i zielonej okolicy. Jedyne czego potrzebuję pod ręką to Biedronka i paczkomat :).

Ale racja bez sensu jest 50m2 ze schodami. Trzeba szukać czegoś o pow. 45m2 na jednym poziomie z jedną sypialnią najlepiej
  • Odpowiedz
@cotozazycie: zabawne, że na wizualizacji pokazali zieleń. jestem przekonany, że w rzeczywistości nie będzie ani jej skrawka, a każdy centymetr będzie zastawiony przez samochody i ciężko będzie wyjsć z domu - tak najczęściej wyglądają szeregówki.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: maleństwo z maleńkimi pokoikami w standardzie bloku gomułkowskiego (pokój 8m2? Co tam wejdzie? tapczan, biureczko i mała szafa na ciuchy?), z absolutnym brakiem miejsca choćby na rower. Jak ktoś wyżej pisał: dla singla od biedy, dla bezdzietnej pary mało aktywnych ludzi, którzy od życia wymagają wygodnej kanapy i telewizora - da radę. Dla rodziny - zapomnij, nie ma szans.
  • Odpowiedz