Wpis z mikrobloga

Mówienie "ile twojego pracodawcę kosztuje" to jest Mount Everest zakłamywania społeczeństwa. Podział na "składki pracownika" i "składki pracodawcy" to skrajny absurd. Motłoch zachwycony bo to niby połowę "pracodawca płaci", ten "zły prywaciarz".

A to po prostu jest 10 000zł podatków które są bezpośrednim obciążeniem pracownika. Jakby ludzie widzieli na umowie 25k zł brutto a na koncie 15k zł to by dopiero były rozruchy społeczna a tak jednym sprytnym ruchem ukryto to
No ale mówisz, że jakby ludzie widzieli na umowie brutto a na koncie netto to były by dopiero rozruchy.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nic nie rozumiesz, pisząc "jakby ludzie widzieli na umowie 25k brutto a na koncie 15k" chodziło mi o to że byś widział na umowie wszystkie podatki którymi obłożona jest twoja praca. Aktualnie większość ludzi nie zdaje sobie sprawę że państwo #!$%@? im o wiele więcej kasy niż myślą.

No ale
nic nie rozumiesz,


@Morf: Bo piszesz jak pijany.

pisząc "jakby ludzie widzieli na umowie 25k brutto a na koncie 15k" chodziło mi o to


@Morf: To pisz o co ci chodziło. Bo napisałeś, że jakby ludzie widzieli na umowie brutto (tak jest) a na koncie netto (tak jest) to byłby rozruchy (tak nie jest). Ludzie wiedzą ile mają na umowie o prace brutto bo podpisują umowę i to jest często
  • 1
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol koledze chodziło o inny koncept, ale trochę spalił. Spieszę wyjaśnić: jeżeli pracownik dostawałby 25k brutto na konto i z tego musiałby zapłacić 10k podatku osobiście to wtedy by się dopiero zaczęły rozruchy. A tak to to jest "koszt pracodawcy", który powinien nazywać się podatkiem od pracy.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @Morf tu nastąpiło pomylenie pojęć bo to co macie napisane na umowach brutto to i tak nie jest wszystko, tu chodzi o ten sztuczny podział składek która jest po waszej stronie i to wchodzi w kwotę brutto oraz koszt pracodawcy i to nie jest wpisywane w kwotę brutto ale łącznie to wszystko składa się na kwotę z filmiku. tak ja to rozumiem, wypracowałeś 25k dla siebie plus jeszcze kwota wypracowana
@L3stko: Paciorek mówił później u Jaruzelskiej, że on udawał że się dziwi i on firmę od lat prowadzi, to jak mógłby nie wiedzieć, że głupie że w ogóle ktoś to tak odebrał. Śmiał się.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie wiem kto Ci daje plusy ale to idealny przykład ekonomicznego inwalidztwa. Przy umowie o pracę, w zapisach umowy zazwyczaj masz informacje o kwocie netto oraz małym brutto ale brak informacji o dużym brutto. Innymi słowy bardzo teoretycznie pracownik na UOP do łapy netto dostaje 6k, brutto ma 10k i w 99% przypadków nie wie, że pracodawca dopłaca jeszcze 3k. Czyli łączny koszt dla pracodawcy to 13k a pracownik myśli,
@L3stko:
Po pierwsze rozróżnij ZUS i podatki.
Po drugie jak uważasz, że ZUS jest za wysoki, to pozbądź się jakoś członków swojej rodziny, tych co pobierają emeryturę. ZUS będzie miał mniej wydatków, składka będzie niższa. Bo chyba wiesz, że ZUS płaci się na obecnych emerytów?
Jak wy konfederaci lubicie upraszczać świat. Podatki zmniejszymy, ale wydatki utrzymamy XD. Proste mózgi wymagaja prostej propagandy.
Tymczasem Metzen o podatkach:
i-marszi - @L3stko: 
Po pierwsze rozróżnij ZUS i podatki.
Po drugie jak uważasz, że Z...
Po pierwsze rozróżnij ZUS i podatki.


@i-marszi: jedno i drugie to danina na państwa, a w zamian obietnica czegoś.

Po drugie jak uważasz, że ZUS jest za wysoki, to pozbądź się jakoś członków swojej rodziny, tych co pobierają emeryturę.


Mogę uważać, że reprezentacja piłki nożnej gra słabo a to nie znaczy, że chce wszystkich wydalić z kraju.

ZUS będzie miał mniej wydatków, składka będzie niższa.


W przypadku gdy ZUSu nie będzie,