Wpis z mikrobloga

Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śmieszne jak cyganie istnieją od ponad tysiąca lat, przewinęli się przez setki kultur, narodów i w każdym są synonimem oszustwa, żebractwa i kradzieży. Jeszcze nie słyszałem żeby słowo cygan miało pozytywne namaszczenie (no może pośród innych roma xd). #polska #gownowpis
pieknylowca - Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śm...

źródło: IMG_20230328_082131

Pobierz
  • 97
@pieknylowca: a to nie są importowane osoby no z Rumunii czy innego biednego kraju? Czasem są ofiarami zorganizowanego biznesu. Był kiedyś materiał na temat takich co, dziećmi siedziały, okazywało się że, babka siedziała z, nie swoim dzieckiem a, ktoś inny siedział z jej, jak służby tym się interesowały to nagle okazywało się że, mieszkają gdzies na, kupie, w motelu i nie potrzebują, wsparcia mopsow i innych instytucji. Lokalsi nigdzie nie funkcjonują
@Krosneq w Rumunii nie widziałem tyłu cyganów do w Albanii, tam to jest mega patologia, stoisz w korku przy wjeździe do miasta i po ulicy biega kilkadziesiąt małych dzieci i szarpią za klamki samochodów obok chodzą matki z dziećmi na rękach ale to takimi max rocznymi bo widać jakie to maleństwa, wszystko w 40 stopniowym upale. To robi brak edukacji. U nich to się nigdy nie zmieni bo nikt im nie pokazał
w wielu krajach ma pozytywne skojarzenia


@sinls: Czekamy na tę listę XD

kiedyś ktoś mi powiedział zdanie o innej grupie etnicznej/narodowej:

jak ktoś jeden Cię nie lubi to normalnie...nie da się tak, żeby wszyscy Cię kochali.

ale jak przez kilka tysięcy lat masz na pieńku z dosłownie wszystkimi, i wszyscy po kolei chcą Cię wywalić, to chyba jednak z tobą jest coś nie tak jak powinno.


@strikingsurface: Nie wiem o