Wpis z mikrobloga

Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śmieszne jak cyganie istnieją od ponad tysiąca lat, przewinęli się przez setki kultur, narodów i w każdym są synonimem oszustwa, żebractwa i kradzieży. Jeszcze nie słyszałem żeby słowo cygan miało pozytywne namaszczenie (no może pośród innych roma xd). #polska #gownowpis
pieknylowca - Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śm...

źródło: IMG_20230328_082131

Pobierz
  • 97
jakaś stara baba nie wiąże końca z końcem


@M4rcinS: chodziłem kiedyś z nieistotnych powodów regularnie dość wcześnie rano po głównej ulicy Łodzi, w czasach, gdy na każdym narożniku tamże siedziała wprost na ziemi ledwo wiążąca koniec z końcem biedna samotna, smagłolica matka z dzieckiem na ręku, o malutkim takim. Jakoś akurat w czasie, gdy tamże przechodziłem, te biedne samotne matki zaczynały też swoją pracę, rozwożone były do niej całkiem bogato wyglądającym
ale jak przez kilka tysięcy lat masz na pieńku z dosłownie wszystkimi, i wszyscy po kolei chcą Cię wywalić, to chyba jednak z tobą jest coś nie tak jak powinno.


@strikingsurface: no popatrz, a powiedz to samo o pewnej 1 grupie....

Różnica jest taka że cygani nie mają swoich terrorystycznych propgandówek które walczą z -izmem czy -obią
@pieknylowca: Tyś chyba cyganki nigdy na oczy nie widział ani cygana XD Tam polka stoi, cyganki nauczone wieloletniego żebrania w większości przypadków siedzą na swoim spocie.
Plus, nie oceniaj jak nie znasz historii, widać że chora, może jej to zniszczyło życie. Ciesz się, że wypadło w loterii genetycznej na nią, a nie na ciebie. Te zbiórki na chorych teraz są dosłownie wszędzie, szkoda tych ludzi ale im się nie da pomóc.