Wpis z mikrobloga

Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śmieszne jak cyganie istnieją od ponad tysiąca lat, przewinęli się przez setki kultur, narodów i w każdym są synonimem oszustwa, żebractwa i kradzieży. Jeszcze nie słyszałem żeby słowo cygan miało pozytywne namaszczenie (no może pośród innych roma xd). #polska #gownowpis
pieknylowca - Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śm...

źródło: IMG_20230328_082131

Pobierz
  • 97
@M4rcinS: #!$%@? a nie ledwo wiążą koniec z końcem, w moim mieście cyganie za żebractwo mieli obrzydliwe pieniądze a wiem to bo jeden z nich przychodził do mnie wymieniać drobne na banknoty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dniówka 400zł za skomplenie pod sklepem to była norma u niego, niech #!$%@?ą
@pieknylowca:

kiedyś ktoś mi powiedział zdanie o innej grupie etnicznej/narodowej:

jak ktoś jeden Cię nie lubi to normalnie...nie da się tak, żeby wszyscy Cię kochali.

ale jak przez kilka tysięcy lat masz na pieńku z dosłownie wszystkimi, i wszyscy po kolei chcą Cię wywalić, to chyba jednak z tobą jest coś nie tak jak powinno.

Wlasnie podales definicje Polaka za granica.
@pieknylowca: kilkanascie lat temu jezdzilem mpk do szkoly sredniej i niestety jechalem przez dzielnice tych brudasów, uczniowie zawsze trzymali sie razem nikt sie nie oddalał, jak wchodziły te szkodniki to najpierw było czuć smród, później tylko patrzyli żeby kogoś skroić.
@printf: a ja z jednym pracowałem w Niemczech na budowie w czasach studenckich. Gość pochodził ze Słowacji i ogólnie był zdania, że cyganie to kręty i złodzieje, a go to wk@&wia, bo jego rodzina normalnie pracuje ale na Słowacji jest ponoć bardzo dużo cyganów i jest ostracyzm. Może poznałem takiego jednego na milion - świetny koleś. Mimo wszystko gość o "swoich" nie ma najlepszego zdania.
@pieknylowca najwyraźniej się opłaca. W Niemczech to szczególnie dostrzegalne pod marketami. widuję od 3 lat tę samą ekipe kilku bab zebrajacych przy wózkach do marketu typu aldi.
widocznie dostają więcej niż 16eur/h bo taka jest bodajże minimalna obecnie